Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Musk už není nejbohatším mužem světa. Překonal ho francouzský miliardář Arnault

Aktualizováno -
14. prosince 2022
10:04
Autor: ČTK - 
14. prosince 2022
09:22

Majitel internetové společnosti Twitter Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan, uvedla agentura Bloomberg.

Arnaultův majetek Bloomberg ve svém žebříčku miliardářů aktuálně odhaduje na 171 miliard dolarů (3,9 bilionu Kč), zatímco Muskův majetek má odhadovanou hodnotu 164 miliard USD (téměř 3,5 bilionu Kč). Bloomberg svůj index miliardářů aktualizuje denně.

Třiasedmdesátiletý Arnault jedenapadesátiletého Muska na pozici nejbohatšího člověka planety v letošním roce už krátce vystřídal, teď je ale rozdíl ve výši jejich majetku výraznější.

Musk ve druhé polovině letošního roku předvedl spektakulární pád - v minulosti žebříčku nejbohatších lidí s přehledem kraloval a jeho majetek měl v jednu chvíli odhadovanou hodnotu až 340 miliard dolarů (téměř 7,8 bilionu Kč). Jen od letošního ledna se ale snížil o více než 100 miliard USD.

Odchod z první příčky je pro Muska první od loňského září, kdy byl na druhém místě, za spoluzakladatelem internetové společnosti Amazon Jeffem Bezosem. Ten je nyní až na na čtvrtém místě. K poklesu Muskova majetku přispěl zejména propad ceny akcií automobilky Tesla, kde Musk drží podíl a navázané finanční deriváty, a také jeho rozhodnutí koupit za 44 miliard USD firmu Twitter.

Video  Elon Musk přišel do sídla Twitteru s umyvadlem  - Elon Musk
Video se připravuje ...

mutak ( 14. prosince 2022 12:50 )

Kde jsou ty naše zlaté ručičky?Celý život zasvětil poctivou práci a vida výsledek
se
dostavil.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud