Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Obří kroupy a zaplavené silnice: Řádění bouře v Evropě, Francie hlásí jednu oběť a další raněné

Autor: ČTK, for - 
5. června 2022
13:55

Prudké bouře doprovázené místy i krupobitím se o víkendu přehnaly Francií. Vyžádaly si život jedné ženy a dalších nejméně 15 lidí bylo zraněno. Přírodní živly napáchaly také hmotné škody. Zpustošeny byly například vinice, uvedla dnes agentura AP. Odloženy také musely být některé lety.

Blesk uhodil i do Eiffelovy věže, ale neponičil ji. Východně od Paříže podle místních úřadů blesky zapálily střechy. Obyvatelé jihozápadní Francie umístili na sociální sítě fotografie zachycující kroupy o velikosti tenisových míčků. Řidiči v oblasti francouzské metropole zase sdíleli fotografie zaplavených dálnic a černých mraků.

Ženu strhla velká voda

Tisícovky domácností dnes byly bez elektřiny poté, co se bouře v sobotu přehnaly napříč Francií, uvedl provozovatel elektrické sítě Enedis. Lety byly v sobotu odloženy na pařížském letišti Orly a zpoždění nabraly také na letišti Charlese de Gaullea.

Obětí bouří je žena, kterou strhla velká voda. Byla nalezena mrtvá pod automobilem v historickém normandském městě Rouen, informoval na twitteru francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Okolnosti smrti však jsou nejasné.

Déšť poškodil úrodu:

V údolí řeky Loiry se tisícovky mladých lidí, kteří se účastnili velkého skautského shromáždění, musely schovat v zámku Chambord před kroupami, hromobitím a blesky. Kastelán zámku řekl veřejnoprávní rozhlasové stanici France-Info, že některé děti byly ošetřeny kvůli známkám podchlazení, ale žádná vážná zranění hlášena nebyla.

Déšť bičoval i normandské pláže, kde se váleční veteráni a další lidé shromáždili při příležitosti 78. výročí vylodění v Normandii.

Kroupy jako golfové míčky a popadané stromy: Bouře řádila i na jihu Moravy (5.6.2022) Kroupy jako golfové míčky a popadané stromy: Bouře řádila i na jihu Moravy (5.6.2022) | Blesk:HZS JMK

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi