Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Zataženo, déšť 19°C

Zdevastované Haiti zasáhlo další zemětřesení: Nejméně jedna oběť, vyděšené děti vybíhaly ze škol

Autor: ČTK - 
24. ledna 2022
19:22

Jihozápad Haiti dnes zasáhlo zemětřesení o síle 5,3 stupně, které vyvolalo paniku a způsobilo škody na majetku. Nejméně jedna osoba zemřela, uvedla agentura Reuters. Otřesy vyvolaly na jihu nejchudšího amerického státu obavy, protože na stejnou oblast loni v srpnu udeřilo zničující zemětřesení, při kterém zahynulo zhruba 2200 lidí.

Ohnisko dnešního zemětřesení se nacházelo nedaleko města Les Cayes, které velmi zasáhly i srpnové otřesy. Po dnešním nejsilnějším otřesu, který byl patrný i v hlavním městě Port-au-Prince, následovaly další menší záchvěvy.

V Les Cayes, kde žije přes 100.000 lidí, vyběhly děti ze škol a lidé byli vyděšení, uvedla agentura Reuters. Zemětřesení způsobilo škody na budovách, a to hlavně na těch, jež byly už poškozeny předchozími otřesy. Jedna osoba zemřela a několik dalších se zranilo v malé obci Fonds-des-Nègres, řekli agentuře Reuters záchranáři.

V srpnu jihozápad země postihlo zemětřesení o síle 7,2 stupně, během kterého zahynulo na 2200 lidí. Nejméně dalších 10.000 osob bylo zraněno. Záchranné práce tehdy komplikovaly silné deště a záplavy a obyvatelé si stěžovali, že jim vláda neposkytla dostatečnou pomoc. Tu komplikovala špatná ekonomická situace Haiti, politická krizi v zemi a také kriminální gangy, které bránily průjezdu kamionů s pomocí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa