Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Polojasno 12°C

Mexiko zasáhlo zemětřesení o síle 7,0 stupně: Muže zabil sloup, lidé vybíhali ven i v pyžamech

Autor: ČTK - 
8. září 2021
06:55

Mexiko zasáhlo v noci na dnešek zemětřesení o síle 7,0 stupně. Epicentrum se nacházelo 18 kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Silné otřesy byly cítit i v bezmála 400 kilometrů vzdáleném hlavní městě Mexiku. Americký systém včasného varování odvolal výstrahu před vlnou tsunami ve státě Guerrero, informovala agentura Reuters.

Lidé ve městě Mexiko vybíhali při zhruba minutu trvajících otřesech z domovů, někteří ještě v pyžamech. V některých čtvrtích zhasla v důsledku otřesů světla. Podle starostky města Claudie Sheinbaumové zatím nejsou zprávy o vážnějších škodách.

Guvernér státu Guerrero Héctor Astudillo řekl, že ve městě Coyuca de Benítez zemřel muž, na kterého spadl sloup. Dříve uvedl, že nemá informace o rozsáhlejších materiálních škodách. Úřady v Guerreru uváděly, že zemětřesení způsobilo sesuvy půdy a kamení na silnice.

Americká geologická služba (USGS) nejprve uváděla sílu zemětřesení 7,4, později údaj upravila na 7,0. Původně také stanovila epicentrum 37 kilometrů severovýchodně od města San Marcos.

Odvolaná výstraha před tsunami

Výstraha před tsunami podle Reuters platila pro stát Guerrero na jihozápadním pobřeží Mexika, odvolána byla asi dvě hodiny po zemětřesení.

Mexická státní energetická společnost sdělila, že zemětřesení v hlavním městě Mexiku, okolním státě Mexiko a dále ve státech Guerrero, Morelos a Oaxaca způsobilo výpadky dodávek elektrické energie pro 1,6 milionu lidí.

Video Zemětřesení v Albánii - Facebook

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa