Ohnivá bouře v Rusku: Obří požáry mají i svou oběť. Muž (†78) odmítl opustit dům

Autor: ČTK, for - 
10. července 2021
20:58

Lesní požáry, které zachvátily části ruské Čeljabinské oblasti, zničily desítky venkovských stavení, informovala dnes agentura Reuters. Jeden člověk, který odmítl opustit domov, zemřel.

Záchranáři už v pátek evakuovali stovky lidí, protože kvůli silnému větru se nedařilo oheň dostat pod kontrolu. Podle úřadů se šířil rychlostí až 150 metrů za minutu, šlo prý o ohnivou bouři. Požár zasáhl plochu o rozloze 14.000 hektarů. Dnes hasiči do boje s plameny nasadili letadla a oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu.

V Rusku řádil mohutný požár, jeden muž přišel o život V Rusku řádil mohutný požár, jeden muž přišel o život | Reuters

Nejméně 18 lidí z této oblasti na jižním Uralu museli ošetřit lékaři a o život přišel 78letý muž, který odmítl odejít s ostatními obyvateli své vesnice. Skoro 50 obydlí je zničených.

Reuters připomíná, že Rusko se v posledních letech potýká s obrovskými lesními požáry, včetně těch ve velmi odlehlých oblastech.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi