Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Bývalá první dáma sepisuje thriller. Bude o teroru a světovém chaosu, slibuje Clintonová

Autor: ČTK - 
25. února 2021
10:30

Americká politička a známá fanynka mysteriózních románů Hillary Clintonová se nyní sama pustila do psaní knihy v takovémto stylu, informovala agentura AP. Clintonová na thrilleru s názvem State of Terror (Stav teroru) pracuje se svojí přítelkyní a kanadskou spisovatelkou Louise Pennyovou. Román se má objevit na pultech knihkupectví 12. října.

V příběhu vystupuje nezkušená ministryně zahraničních věcí, zastávající post v kabinetu svého politického protivníka. Románová ministryně je vržena do situace, kdy „série teroristických útoků převrátí celosvětový řád v chaos“. Jak poznamenává AP, zápletka knihy není vzhledem ke kariérnímu pozadí Clintonové, která sama zastávala post ministryně zahraničí v kabinetu Baracka Obamy, nijak překvapivá.

„Psát thriller s Louise je sen, který se stal skutečností,“ řekla Clintonová, která k Pennyové a dalším autorům detektivní literatury již dříve vyjadřovala obdiv. „Vychutnala jsem si každou z jejích knih i s jejich postavami a mám také radost z našeho přátelství. Nyní dáme své zkušenosti dohromady, abychom mohly objevovat spletitý svět diplomacie, v níž jde o hodně, a zrady. Není všechno takové, jaké se zprvu zdá,“ uvedla Clintonová.

Pennyová spolupráci okomentovala slovy: „Než jsme začaly pracovat, bavily jsme se o jejím působení (Clintonové) jako ministryně zahraničí. Co bylo její nejhorší noční můrou? Stav teroru je odpověď.“

Clintonová již v minulosti napsala několik knih, nikdy však žádnou beletristickou. Například svoji porážku v prezidentských volbách, v nichž v roce 2016 kandidovala proti Donaldu Trumpovi, popsala v díle What Happened (Co se stalo).

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi