Čtvrtek 26. listopad 2020
Svátek slaví Artur, zítra Xenie
Oblačno 3°C

Metro na konečné prorazilo všechny bariéry. Teď visí ve vzduchu na unikátní soše

Autor: ČTK, kal - 
2. listopadu 2020
16:02

Řidiče rotterdamského metra zachránilo před vážným zraněním a možná i smrtí umělecké dílo. Souprava, která z neznámých důvodů v jedné ze stanic nezabrzdila, se zastavila až o obří sochu v podobě velrybího ocasu. O kuriózní nehodě informovala nizozemská média.

Řidič metra chtěl v noci na pondělí odstavit soupravu na jedné z kolejí v konečné stanici De Akkers ve městě Spijkenisse jihozápadně od Rotterdamu. Z neznámých příčin se ale souprava nezastavila, prorazila zábrany a přistála na deset metrů vysokém uměleckém díle v podobě velrybí ploutve.

Ve vozech metra v době nehody nebyli žádní lidé, řidič vyvázl bez zranění. Podle nizozemských médií byl v šoku, z kabiny se ale dokázal sám vyprostit. Odborníci z dopravního podniku nyní přemýšlí, jak metro dostat bezpečně ze sochy na zem.

Lidé radí, aby souprava zůstala na místě

Na sociálních sítích už se objevily výzvy, aby souprava zůstala tam, kde je nyní, a umělecký objekt tak doplnila. Podle úřadů by to ale bylo příliš nebezpečné.

Umělecké dílo u kolejí ve Spijkenisse tvoří dvě obří velrybí ploutve. Jsou dílem sochaře Maartena Struijse. „Jsem překvapený, že jsou tak silné,“ řekl umělec stanici RTL. „Když stojí umělá hmota na vzduchu dvacet let, nečekáte, že udrží vůz metra,“ uvedl. Dodal, že je rád, že jeho dílo možná zachránilo lidský život.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud