Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno, sněžení 0°C

Lukašenko má jistotu: Běloruský soud smetl návrhy na neplatnost prezidentských voleb

Autor: ČTK - 
25. srpna 2020
17:17

Běloruský Nejvyšší soud dnes odmítl všechny žádosti opozičních kandidátů, aby neuznal výsledky prezidentských voleb z 9. srpna, a to jak Svjatlany Cichanouské, tak dalších kandidátů Andreje Dmitrijeva a Hanny Kanapacké. Oznámila to místní média a tiskové agentury.

„Protože ústřední volební komise rozhodnutí o neplatnosti voleb nepřijala, stížnost Cichanouské o neplatnosti voleb nepodléhá rozhodování soudu, neboť podobné požadavky nepatří do kompetence soudu,“ uvedl Nejvyšší soud v odůvodnění podle serveru Tut.by. Podobně soudci nevyhověli ani stížnostem ostatních kandidátů.

Prezidentské volby vyhrál 9. srpna podle úřadů pošesté Alexandr Lukašenko, vládnoucí už od roku 1994. Opozice a Evropská unie odmítly výsledky uznat. V zemi se konají největší protesty od pádu komunismu proti zfalšování voleb a demonstranti požadují Lukašenkovo odstoupení.

Video Přímá pomoc Česka Bělorusku je na místě. Lukašenko podle analytika získává čas úhybnými manévry - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Santusak ( 26. srpna 2020 15:44 )

V Americe uz to vypuklo a tamni "lidove milice" strili lidi jak koroptve...A cesti kolaboranti ve vlade misto aby tady pomohli postizenym tak posilaji miliony na podporu protistatnich zivlu v Belorusku..Verim, ze svet jim to jednou oplati,,ja na odstraneni HaWloidu prispeji tuze rad!!

Omasta ( 26. srpna 2020 13:16 )

Lukašenkovi protikandidáti byli placenbí ze zahraničí. To je trestné jak v Bělorusku, tak u nás. Proto je zavřel. Většina Bělorusů chápe, že by s Cichanouskou dopadli jako Ukrajinci.
Lidi, co mají rádi klid a pořádek, žádný chaos, mají vysokou docházkovost k volbám, zatímco buřiči k volbám chodí nertadi. Tím se vysvětluje 80% hlasů, jako měl Putin.

Santusak ( 26. srpna 2020 10:44 )

Belorusky soud smet neplatnost voleb a cesky soud definitivne osvobodil korupcnika Necesanyho..Ono za 26 melounu ktere vyfasoval se da uz nejakej ten Ceskej soudce koupit..

Omasta ( 26. srpna 2020 09:56 )

Prej, že Lukašenko nezvládl infekci Covid-19. Vždyť právě Lukašenko byl první, kdo odmítl restrikce, takže on tam určitě žádné hospodářské ztráty nemá. A jak jsem viděl na mapě světa, tak i počty hospitalizovaných a mrtvých s covidem má vynikající.
Držím palce Lukašenkovi, ať se vypořádá s demagogy jako je ten vyžraný brýláč.

Santusak ( 26. srpna 2020 08:51 )

Jako Hawlovi Cesi..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud