Veterán z Afghánistánu se s pumou z Česka skrýval v polských lesích. Vydržel to tři dny

Autor: ČTK - 
12. července 2020
20:40

Tři dny se ve Slezském vojvodství na jihu Polska ukrýval před úřady muž, který u sebe ilegálně choval pumu. V pátek i se zvířetem utekl do volné přírody před pracovníky zoologické zahrady, kteří si z rozhodnutí soudu v doprovodu policie pro šelmu přišli. Nyní se už sám přihlásil policii a svého „mazlíčka“ Nubiu do zoo předal, informovala dnes na svém webu televize TVN24.

Podle televize chovatel - bývalý voják, který se účastnil mise v Afghánistánu - koupil kotě pumy před několika lety v České republice a od té doby se o ně pečlivě staral. Nicméně pumy patří mezi nebezpečná zvířata, jejichž soukromý chov je v Polsku zakázán.

Muž byl několikrát odsouzen za ohrožování, až soudu nakonec došla trpělivost a nařídil zabavení kočkovité šelmy a její umístění do zoologické zahrady v Poznani. V pátek si pracovníci poznaňské zoo v doprovodu policistů pro Nubiu k chovateli přišli do obce Ogrodzienieci, ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od Katovic. Muž se však vzepřel a i s pumou utekl do lesa.

TVN24 zjistila, že se muž po několikahodinovém vyjednávání dostavil na policejní stanici ve městě Zawiercie v sousedství Ogrodzienieci. Předtím se policisty nechal přesvědčit, aby se podřídil rozhodnutí soudu a Nubiu předal odborníkům. Puma je nyní v péči zoologické zahrady v Chorzówě.

nazor ( 13. července 2020 02:00 )

Jo a ještě něco na většine fotek s označením : I am puma, není puma Nubia z článku, ale puma Messi z Ruska. Je to skvělá puma která chodí na cvičak s pejskama a je stejně šikovna jako pes. Vím to z YouTube, majitel je na fotce c. 15 a prave s tou značkou: I am puma, má na YouTube videa s Messim. Je to trapné dávat k článku cizi fotky a myslet si ze to čtenář nepozná.

nazor ( 13. července 2020 01:47 )

Smutný příběh pan by se musel odstěhovat sem tady to ještě jde. Neumím si představit ze bychom museli odevzdat naši bengalskou kočku co nás skrabe a kouše a přece ji máme rádi a ona nás. Umí dávat pac a když byla ještě do roka tak aportovala, ale teď už ji je 5 a je lina jako my.

kralovna-vsech-mori ( 12. července 2020 21:11 )

To je hnusné týrání kočky i majitele.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud