Počet mrtvých po zemětřesení se vyšplhal na 10. V Mexiku je i 5000 poškozených domů

Autor: ČTK - 
25. června 2020
08:50

Bilance obětí úterního zemětřesení o síle 7,4 stupně v jižní části Mexika vzrostla na deset. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Pokračuje odklízení trosek a vyhodnocování škod.

Epicentrum se nacházelo nedaleko přímořského letoviska Huatulco ve státě Oaxaca. Otřesy však byly cítit až ve stovky kilometrů vzdáleném hlavním městě, kde se chvěly výškové budovy a tisíce lidí ve strachu vyběhly na ulice. Na 30 domů v metropoli bylo poškozeno a v severní části města, které bylo postiženo zemětřesením již v roce 2017, musela být část obyvatel evakuována.

„Tento dům byl vždy mým domovem. Tady jsem se narodila, tady jsem vyrůstala, tady mám všechny své vzpomínky,“ řekla Reuters místní obyvatelka Aura Preisserová, zatímco vyklízela své věci z budovy obehnané policejní páskou. „Pokud ho ztratím, ztratila bych nejen domov, ale i velkou část mého srdce.“

Ve státě Oaxaca záchranáři odklidili z ulic suť. Místní obyvatelé zdejších chudých čtvrtí nyní prohledávají trosky ve snaze najít své osobní věci.

„Všechno bylo poškozeno, celý dům to zničilo. Všechno, co jsme udělali, je pryč,“ říká Vicente Romero ve městě La Crucecita na tichomořském pobřeží a ukazuje na škody na svém domě.

Újmu utrpěly školy i historické památky, včetně čtyř archeologických nalezišť, uvedla vláda státu Oaxaca v prohlášení, ve kterém informuje o desítce obětí.

V příspěvku na twitteru guvernér státu Alejandro Murat uvedl, že zemětřesení zasáhlo 117 obcí a více než 5000 domů utrpělo škody.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud