Silné bouřky zasáhly Francii s Itálií: Evakuace, zatopené sklepy a pohřešovaný muž

Autor: ČTK, Mii - 
23. listopadu 2019
15:23

Po bouřkách doprovázených silnými dešti se na jihovýchodě Francie v sobotu pohřešuje 77letý muž. Zhruba šest stovek lidí z města Hyères východně od Toulonu se muselo preventivně evakuovat, informovala v sobotu na twitteru prefektura Var. Záplavy postihly také severozápad Itálie.

Sedmasedmdesátiletého muže hasiči a záchranáři hledají v okolí jeho bydliště ve městě Saint-Antonin-du-Var, asi 80 kilometrů severovýchodně od Marseille. Ve městě Fréjus mezi Nice a Marseille museli hasiči evakuovat kemp. Zhruba 2400 domácností v departementu Var je v sobotu bez elektřiny. Kvůli zaplavené trati nejezdí vlaky mezi přístavními městy Saint-Raphaël a Touloun.

Druhá nejvyšší meteorologická výstraha v sobotu platí v sedmi departementech na jihovýchodě Francie. Meteorologové varují před silným větrem, deštěm a záplavami.

Doporučení zůstat doma

Už v pátek museli hasiči v Nice zasahovat u popadaných stromů a čerpat vodu ze zatopených sklepů.

Vydatný déšť způsobil místní záplavy také na severozápadě Itálie. V Janově se utrhlo několik svahů a zemina z nich zablokovala silnice. Voda zaplavila sklepy, podchody i několik obchodů.

V údolí řeky Polvecera, která metropolí Ligurie protéká, spadlo během tří hodin téměř 300 milimetrů srážek, tedy zhruba 300 litrů na metr čtvereční. Šéf regionu Liguria Giovanni Toti vyzval obyvatele, aby raději nevycházeli z domů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud