Střelba v nákupním středisku: Mezi třemi mrtvými v Oklahomě je zřejmě i útočník

Při útoku v nákupním centru v Oklahomě umírali lidé (18. 11. 2019).
Aktualizováno -
18. listopadu 2019
19:35
Autor: ČTK, tva - 
18. listopadu 2019
17:55

Nejméně tři mrtvé si vyžádal pondělní střelecký útok v nákupním středisku v oklahomském městě Duncan. Informovala o tom agentura AFP. Duncanská policie podle místního webu The Duncan Banner uvedla, že jedním z trojice mrtvých je také samotný útočník a že situace je nyní opět bezpečná.

„Potvrzujeme, že před obchodním domem Walmart došlo ke střelbě,“ uvedla policie. „Žena a muž byli usmrceni v autě na parkovišti a jeden mrtvý muž byl nalezen mimo vůz. Na místě činu jsme zajistili střelnou zbraň.“

Kvůli poplachu, který střelba vyvolala, byly místní školy uzamčeny, výuka uvnitř ale za zpřísněných bezpečnostních opatření dál pokračovala. Jeden z ředitelů školy uvedl, že „byli upozorněni na výskyt střelce v černém oblečení“.

O motivech pachatele ani totožnosti obětí zatím nejsou informace.

Incident v Oklahomě se stal jen den poté, co bylo při nedělní střelbě v kalifornském městě Fresno zasaženo deset lidí, čtyři z nich zemřeli.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zlymikes ( 18. listopadu 2019 18:34 )

To je novinka,že se v USA střílelo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud