Ničivé požáry mají už čtyři oběti. V Austrálii marně čekají na pořádný déšť

Autor: ČTK - 
14. listopadu 2019
06:35

Počet obětí požárů na jihovýchodě Austrálie vzrostl na čtyři. V severovýchodní části nejlidnatějšího australského státu Nový Jižní Wales se našlo ohořelé tělo muže, informovala dnes agentura AFP. Nový Jižní Wales i sousední stát Queensland vyhlásily kvůli požárům stav ohrožení.

Tělo muže se našlo u města Kempsey, které leží zhruba na půl cesty mezi Sydney a Brisbane. Totožnost mrtvého zatím není jasná, mohlo by ale jít o pohřešovaného 58letého muže, který žil nedaleko místa nálezu těla.

Požáry, kterých hasiči nyní v Novém Jižním Walesu evidují asi šest desítek, už zničily kolem dvou set domů. Do boje s ohněm se zapojilo více než tisíc hasičů.

Extrémní nebezpečí vzniku požárů v oblasti podle meteorologů stále trvá, protože v příštích dnech lze očekávat další zvyšování teplot a výskyt bouřek. Na jižní polokouli se blíží léto a vydatnější, déletrvající déšť, který by smočil vyschlou půdu, podle meteorologů nepřijde ještě několik měsíců.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud