„Vysmáté“ zebry, sysel dramatik i zděšení vydry: Hledáme nejvtipnější fotku přírody

Autor: Mii - 
17. 9. 2019
22:50

Příroda rozhodně není nudná. Stačí chvilku vydržet a pod stíny stromů se naskytne pohled na výjevy, které vyvolají úsměv na tváři snad každému člověku. Ať je to veverka láskyplně čichající k odkvetlé pampelišce nebo medvěd hrající na schovávanou, zvířata se dokážou bavit. Několika fotografům se tyto vzácné momenty povedlo zachytit. Čtyřicet těch nejlepších snímků právě soutěží o titul Comedy Wildlife Photography Awards 2019.

Soutěž založili dva profesionální fotografové Paul Joynson-Hicks a Tom Hullan, kteří jsou sami velcí milovníci přírody. Jejich cíl nebyl příliš velký, prostě chtěli najít tu nejvtipnější fotku pořízenou v divoké přírodě. „Každý rok pořádáme tuto soutěž a je čím dál více vzrušující sledovat, co se lidem podařilo venku zachytit,“ vysvětluje Jayson-Hicks, proč se koná další ročník.

„Pokaždé vidíme širokou škálu zvířat. Jsou to naštvaní tučňáci, kterým se povalují děti u nohou, tancující lvi, odpočívající šimpanz nebo vlhy (druh ptáka, pozn. red.), co se překřikují – všichni neuvěřitelně pobaví,“ dodává, co na soutěži oceňuje.

Osud přírody v našich rukou

Nejde ale jen o pobavení. Soutěž Wildlife Photography Awards se snaží upozornit na problematiku ochrany životního prostředí a každému, kdo si fotografie prohlíží, doporučuje, aby se na moment zastavil a zamyslel se nad tím, jak se k přírodě chová. Protože pokud budou lidé konat jako doposud, žádné další snímky nevzniknou, jelikož zvířata vyhynou.

Z toho důvodu organizátoři sepsali několik tipů, jak lidé k ochraně přírody mohou přispět. Je to například omezení spotřeby vody u sebe doma, uvědomělé nakupování nebo šíření myšlenek pomocí sociálních sítí.

O vítězích soutěže o nejvtipnější letošní snímek rozhodne v polovině listopadu odborná porota. Hlasovat ale mohou i návštěvníci, udílejí cenu publika.

Prohlédněte si všechny letošní finalisty:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

peyotl ( 18. září 2019 07:27 )

zděšení Vydry? to asi po nákupu auta v AAAA­AAAA­AAAA­AAAA­AAAA­AAAAA

Zobrazit celou diskusi
Další videa