Několik poslankyň po summitu otěhotnělo. Varování míří kromě sexu i na alkohol

Poslanci v Ugandě dostali varování před lehkovážným sexem.
Autor: ČTK - 
12. září 2019
22:25

Předsedkyně ugandského parlamentu Rebecca Kadagová naléhala na poslance, aby pamatovali na dobré mravy při plánované parlamentní konferenci zemí britského Společenství (Commonwealth). Konkrétně je varovala před „lehkovážným sexem“ s ostatními delegáty, přílišnou konzumací alkoholu a nevhodným stolováním, informoval ve čtvrtek web Africanews.com. Konference se bude konat zanedlouho nedaleko ugandské metropole Kampaly.

„Když si budete nandávat na talíře, nedávejte si tam příliš, nemíchejte dezerty s masem, ananasy s banány či polévkou. I když budete hladoví, tak při jídle nespěchejte,“ nabádala poslance Kadagová.

Následně připomněla, že několik členek ugandského parlamentu před několika lety po summitu Ugandy a Tanzanie otěhotnělo s tanzanskými delegáty. „Neriskujte, nezaplétejte se, může přijít muž z Jamajky a už ho znova neuvidíte. A co se týče mužů, přijede žena z hloubi Pacifiku a už ji nenajdete. Ve všem, co budeme dělat, musíme být velice opatrní,“ pokračovala předsedkyně.

„Ráno by z vás alkohol neměl být cítit“

Naléhala také na poslance a zaměstnance parlamentu, aby to nepřeháněli s alkoholem. „Pít byste měli doma a měli byste se vyhnout tomu, aby z vás byl alkohol ráno cítit,“ uvedla.

Její poznámky vzbudily na sociální síti twitter mnoho reakcí. Někteří uživatelé například uvedli, že její sdělení je směšné a zní jako varování pro školáky, aby se chovali vzorně. Ještě k tomu je podle nich urážlivé pro Jamajčany. Kadagová však svůj proslov bránila s tím, že chování poslanců bude mezinárodní vizitkou jejich země.

Parlamentní konference se bude konat od 22. do 29. září a zúčastní se jí na 1000 delegátů z 53 členských zemí Společenství, jež volně sdružuje Británii a její bývalé kolonie a dominia.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Lubomr Babek ( 13. září 2019 12:59 )

Vždyť opice se přece rozmnožují také, tak proč ten podiv?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud