Gangster, který prchal z vězení v převleku za 19letou dceru: Oběsil se v cele

Autor: ČTK, tva - 
6. 8. 2019
17:15

Vůdce brazilského gangu Clauvino da Silva, který se neúspěšně pokusil utéct z vězení v převleku za svou 19letou dceru, byl v úterý nalezen v cele mrtvý. Oběsil se. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Dvaačtyřicetiletý zločinec přezdívaný Mrňous k přestrojení použil latexovou masku, paruku, brýle, podprsenku, růžové tričko s veselým motivem a upnuté džíny; takto maskován se pokusil odejít z věznice Gericinó v Riu de Janeiru. Dceru, která ho přišla v sobotu navštívit, měl zřejmě v plánu nechat uvnitř.

Úřad pro správu věznic posléze zveřejnil video, na němž Clauvino da Silva postupně odkládá svůj převlek a říká nahlas své jméno. Záznam zhlédly miliony uživatelů po celém světě. Po zmařeném pokusu o útěk byl gangster převezen do věznice s maximální ostrahou. Zábavná epizoda ale skončila tragicky.

„Vězeň se podle všeho oběsil na prostěradle,“ uvedla v úterý vězeňská správa a dodala, že okolnosti se vyšetřují. Da Silva byl podle brazilských úřadů členem vedení Red Command, jedné z nejmocnějších brazilských zločineckých skupin, která ovládala obchod s drogami ve značné části Ria.

Brazílie se dlouhodobě potýká s problémy s násilím v přeplněném vězeňském systému, který je třetí největší na světě, připomněla v souvislosti s kauzou agentura Reuters.

Vůdce brazilského gangu Clauvino da Silva alias Mrňous se pokusil utéct z vězení v převleku za svou 19letou dceruVůdce brazilského gangu Clauvino da Silva alias Mrňous se pokusil utéct z vězení v převleku za svou 19letou dceru | Reuters

Minulý týden zemřelo při střetu dvou gangů ve věznici v brazilském městě Altamira 62 vězňů. Střety vypukly poté, co skupina vězňů zaútočila na křídlo, v němž byli umístěni vězni ze znepřáteleného gangu, a založila při tom požár. Většina obětí se udusila, 16 vězňů mělo uříznuté hlavy.

Za poslední tři dekády stoupl počet uvězněných osob v Brazílii osmkrát na zhruba 750 000 lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

verka1 ( 6. srpna 2019 20:59 )

Zemřel by ve vězení a tak si urychlil smrt.

a-z- ( 6. srpna 2019 19:10 )

Věděl, proč zdrhá. Ale může být rád, že ho jen oběsili.

cocumysvole ( 6. srpna 2019 18:32 )

No co dodat? Žádná škoda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa