Cestu k moři mění kolony v peklo. Zavřený známý tunel přivodil další problémy

Aktualizováno -
27. 7. 2019
16:10
Autor: peb, ČTK - 
27. 7. 2019
15:10

Notnou dávku trpělivosti a velkou obezřetnost budou potřebovat řidiči, kteří dnes  či zítra vyrazí na dovolenou směrem na jih Evropy. Začal totiž poslední červencový víkend, který tradičně patří k dopravně nejhorším dnům v roce na alpských dálnicích směrem k Jaderskému moři. Trpělivost řidičů už od sobotního rána zkouší severojižní dálnice A2, která spojuje Německo s Itálií. Dopoledne musel být u hranic s Itálií v obou směrech kvůli porouchanému vozidlu uzavřen Gotthardský tunel, již předtím se v místě tvořily dlouhé kolony.

Portál Bluewin ještě před uzavřením tunelu napsal, že se zde utvořila desetikilometrová kolona, což znamená čekací dobu až hodinu a čtyřicet minut. Tento tunel je tradičně kritickým místem, neboť má jen jeden tubus, ve kterém je pro každý směrem jeden jízdní pruh. Problémy i na dalším úseku A2 mezi Erstfeldem a Göschenenem, kde řidiči musí počítat s čekáním.

Švýcarský autoklub jako alternativu k cestě na jih nabízí sousední dálnici A13 s tunelem San Bernardino, která dnes dopoledne byla bez kolon.

Možné problémy se dnes očekávají i na dalších dálnicích směřujících do Středomoří, neboť v nejlidnatější německé spolkové zemi Bavorsko a také v sousedním Bádensku-Württembersku je dnes první prázdninový den. O očekávaných zácpách varoval také švýcarský list Blick s titulkem Pozor, Němci jedou. 

V Německu zhoustla doprava podle DPA především na dálnicích mířících do Rakouska a také u Hamburku ve směru k pobřeží Severního moře a k Baltu. U Hamburku na křížení dálnice A7 a A261 ve směru k dánským hranicím vznikla asi dvacetikilometrová kolona. Velkému náporu je vystaven i berlínský okruh ve směru na Štětín a také na Hamburk.

V Bavorsku musí počítat řidiči s kolonami například v okolí Mnichova a na dálnici A8 u hranic s Rakouskem. V rakouských zemích Salcbursko a Tyrolsko pak pro tranzitní dopravu o víkendech až do poloviny září platí zákaz objíždění zácp či vyhýbání se dálničnímu mýtu. V Tyrolsku na dálnici A11 mířící z Villachu ke Karavanskému tunelu do Slovinska vznikla podle listu Kronen Zeitung kolona dlouhá 15 kilometrů.

Vyplatí se cestu k moři odložit? 

Německý autoklub ADAC již předem doporučoval cestu k moři odložit přinejmenším na sobotní odpoledne či na neděli, nejlépe však na začátek pracovního týdne, kdy už bude cesta na jih o poznání volnější.

Po strastiplné jízdě přeplněnými dálnicemi v Německu a Rakousku musejí řidiči počítat s postáváním například před alpským tunelem Karavanky ve směru z Rakouska do Slovinska. Pomalé popojíždění rekreanty čeká po překročení italských hranic například u mýtnice poblíž Tarvisia. Až několikahodinové fronty si jako obvykle budou muset vystát řidiči při průjezdu přes slovinsko-chorvatské hranice.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa