Z exotického ptáka se vyklubal racek v kari. „Úžasně voněl,“ pochvalovala si sestra

Autor: for, mashable - 
10. července 2019
10:29

Kuriózní případ ohrožení zvířete řešili veterináři na britské klinice Tiggywinkles. Obětaví kolemjdoucí jim přinesli oranžově zbarveného ptáka, kterému nešlo vzlétnout. Smutného opeřence zaměstnanci kliniky přijali na svém stole 1. července a stačil jim jen jednoduchý „zákrok“- sprcha. Jednalo se totiž o racka, který byl celý obalený v kari koření, podle veterinářů šlo nejspíše o kurkumu. Podobný případ přitom odborníci na divokou zvěř neřešili poprvé. 

„Nejvíce nás šokovala jeho vůně. Voněl úžasně, voněl prostě opravdu dobře,“ zmínila veterinární sestra britské kliniky. Polde serveru Mashable dopadl smolný opeřenec dobře a kromě poněkud štiplavého zápachu byl zcela zdravý. 

Oranžově zbarveného racka přinesli náhodní kolemjoudí do nemocnice Tiggywinkles Wildlife Hospital, kde se specializují na divokou zvěř. „Nevěděli jsme co od toho ptáka očekávat, nakonec se ukázalo, že je to racek pokrytý kari kořením, asi kurkumou,“ napsala nemocnice na svém profilu na facebooku. 

Údajně seděl na silnici a nedařilo se mu vzlétnout. Koření bylo nejspíše moc těžké a zalepilo mu křídla. 

Racek dostal jméno a sprchu

Veterinární sestry nicméně „nečuchali“ k ptákovi dlouho. Racek dostal jméno Vinny podle indického jídla vindaloo a po důkladné koupeli byl vypuštěn zpět na svobodu. Nemocnice uvedla, že opeřenec vypadal po koupeli mírně traumatizovaně, ale jinak vypadal skvěle. 

Kurióznější případ ale neřešili v Británii poprvé. Ptáka až po zobák namočeného v koření objevili v roce 2016 v jedné továrně na jídlo. Racek se jménem Gulfrazie ale měl trochu jiné choutky než oranžový racek z tohoto roku. Místo kurkumy si vybral aromatičtější a tmavší koření a vlétl do sudu s kuřecím masem obaleného v tikka. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud