Lavina zabila tři zkušené horolezce ve Skalnatých horách. K tělům po zemi nikdo nemůže

Trojice horolezců zemřela pod lavinou v Kanadě: Zleva Hansjörg Auer, David Lama a Jess Roskelley
19. 4. 2019
10:30

Lavina v Kanadě podle všeho zabila trojici profesionálních horolezců z USA a Rakouska. V pátek o tom informoval rakouský deník Tiroler Tageszeitung. Kanadské úřady v oblasti provedly letecký průzkum, při kterém zjistily stopy po pádu několika lavin a objevily části horolezeckého vybavení. Pozemní záchrannou operaci není možné uskutečnit, neboť v místě hrozí další utržení sněhové masy.

Tyrolští horolezci David Lama a Hansjörg Auer chtěli spolu s Američanem Jessem Roskelleyem v kanadské provincii Alberta zlézt Howse Peak, nejvyšší horu pohoří Waputik, které je součástí severoamerických Skalnatých hor. Na vrchol se vydali východní stěnou, kterou kanadská správa parků označuje jako odlehlou a výjimečně obtížnou cestu. Na trase se střídají ledová pole se skalnatými částmi.

Trojici podle Tiroler Tageszeitung zasypala lavina ve středu, takže kanadské úřady předpokládají, že všichni zahynuli. Na místo se není možné kvůli nebezpečí dalších lavin, silnému vichru a srážkám dostat. Záchranáři uvedli, že tento stav potrvá ještě několik dní.

Velikonoce1 ( 19. dubna 2019 12:46 )

No a co?

liskabystrouska ( 19. dubna 2019 12:26 )

Canadu miluji ..zkuseny muzou byt ale lavinu nikdo nezastaví

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa