„Migrace je zdravá. Není to nemoc,“ říká miliardář z Afriky, žijící v Monaku

Autor: ČTK - 
7. 4. 2019
21:15

Na migraci Afričanů do Evropy a do Severní Ameriky by se mělo pohlížet jako na pozitivní fenomén, ne jako na hrozbu. Řekl to v rozhovoru s agenturou AP miliardář původem ze Súdánu Mo Ibrahim, který zároveň odmítl názor, že by afričtí migranti zaplavovali Evropu.

„Migrace je zdravá. Není to nemoc,“ řekl Ibrahim. Podle něj je aspirací, nikoli zoufalstvím, a ti, kdo migrují, jsou většinou schopní, ambiciózní mladí lidé, kteří míří za prací a chtějí si vybudovat úspěšný život. Přinášejí bohatství do zemí, do kterých se vydají, prohlásil miliardář, který žije v Monaku.

Ibrahim také citoval statistiky, aby vyvrátil názory protimigračních politiků, kteří tvrdí, že Afričané zaplavili Evropu. Podle něj 70 procent afrických migrantů zůstává na africkém kontinentu.

Odborníci na víkendové konferenci pořádané v hlavním městě Pobřeží slonoviny Ibrahimovou nadací uvedli, že Afričané tvoří zhruba jen 14 procent světové populace migrantů. Podíl Asiatů je až 41 procent a Evropanů 23 procent.

Dvaasedmdesátiletý filantrop vydělal své jmění díky africké telekomunikační společnosti Celtel. Nyní žije v Británii a tvrdí, že africké země by měly zlepšit vzdělání a pracovní příležitosti pro mladé. Postavil se také za zlepšení situace v zemědělství. „Ano, IT a technologie jsou důležité, ale zemědělství je cestou pro budoucnost Afriky,“ prohlásil.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

marlen52 ( 11. dubna 2019 15:19 )

jasně bohatý tam zůstanou a ty co nic nemají a nic neumí tak pošlou do evropy pro dávky miliardář to má dobře promyšlený

11karel11 ( 11. dubna 2019 12:24 )

Tak proč jim kretén nepomůže.

Kopyto ( 8. dubna 2019 08:43 )

To je ale kus de..bila

zada ( 8. dubna 2019 07:15 )

Tak proč se ůafrika" vzteká, že tam jsou bílí z Evropy a Ameriky???? No to jsou zase kecy!!!! Sundej košili miliardáři a vem si oštěp a hybaj do savany!!!!!

Botox44 ( 8. dubna 2019 06:03 )

Tak si je Vem k sobě hovado!

Zobrazit celou diskusi
Další videa