I muži budou mít své dny, rozhodlo Rakousko. Bojí se žalob kvůli volnu žen na MDŽ

8. 3. 2019
21:59

Aby se vyhnulo žalobám kvůli diskriminaci, hodlá rakouské ministerstvo zahraničí poskytnout svým mužským zaměstnancům 19. listopadu den volna. Ženy ve službách rakouské diplomacie totiž dostaly volno v pátek, kdy se připomínal Mezinárodní den žen. Informoval o tom list Die Presse.

„Ministryně Karin Kneisslová byla v pátek takřka jedinou ženou v úřadu,“ uvedl list Die Presse. Většina zaměstnankyň ministerstva totiž podle něj využila možnosti a vzala si na Mezinárodní den žen volno. Do práce diplomatky a další ženy, které ve službách rakouského ministerstva zahraničí pracují, nemusely již minulý rok 8. března.

Ve snaze vyhnout se žalobám ze strany mužských zaměstnanců se ale nyní ministryně Kneisslová rozhodla, že možnost vzít si den volna dostane i mužská část zaměstnanců, a to na Mezinárodní den mužů, který se slaví 19. listopadu. Zatímco ženy si tak mohly tento rok prodloužit volnem víkend, muži takové štěstí mít nebudou. Den mužů totiž letos připadá na úterý.

List Die Presse upozornil, že si muži i ženy volno v příslušný den vzít mohou, ale nemusí. Pokud se rozhodnou strávit den mimo pracoviště, bude jim odečten z počtu dní dovolené, na kterou mají běžně nárok.

lukim ( 9. března 2019 03:48 )

Tak to bych určitě v březnu jako žena nebo listopadu jako muž si čerpal dovolenou! To je fakt nápad jako noha a možná se tou hloupostí bude inspirovat některá pidi strana u nás.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa