„Tráva“ škodí víc, než se zdá, varuje lékařka. Čeští teenageři „hulí“ nejvíc v Evropě

Autor: peb - 
3. 3. 2019
17:10

Ačkoli je marihuana léčebná látka, lidé ji často konzumují pro její psychotropní účinky. V západních zemích i u nás je, hlavně mezi mladými, její rekreační užívání na vzestupu. Několik amerických států užívání marihuany zcela legalizovalo. V poslední době široce rozšířený názor, že je „tráva“  bezpečnější alternativou ke konzumaci alkoholu, nemusí být podle americké lékařky Nicole Saphierové zcela pravdivý. Informoval o tom web Fox News.

Mnozí považují marihuanu za o něco zdravější způsob jak si užít, než je legální alkohol. A i když má „tráva“ několik pozitivních účinků, díky kterým se v některých případech používá jako léčivo, má její konzumace také svou stinnou stránku. 

„Výzkumy ukazují, že krátkodobá i dlouhodobá konzumace marihuany může způsobit vážné mentální i fyzické problémy,“ říká Saphierová.

„Pokud ji konzument kouří, prokazatelně způsobuje problémy s dýcháním a kardiovaskulární choroby. Marihuana je také spojena s vyšším rizikem vzniku gynekomastie (zvětšení prsních žláz u mužů),“ pokračuje Saphierová. 

I když m tyto hrozby platí pro všechny věkové skupiny, v největším ohrožení jsou podle Saphierové dospívající uživatelé. 

Rozsáhlá studie z univerzity v Quebecu totiž ukázala, že užívaní marihuany u adolescentů je spojené se zvýšeným rizikem vzniku těžkých depresí a myšlenek na sebevraždu.  Saphierová si myslí, že tento fakt může hrát roli ve vzrůstající tendenci počtu sebevražd lidí ve věku 10-34  v USA.

Česká mládež si marihuanu oblíbila 

Ačkoli není marihuana v Česku legální, těší se zde obzvlášť velké oblibě.

Pokud jde o mladistvé ve věku 15-16 let, je Česká republika na špičce tabulky, co se týče rekreačního užívání marihuany v Evropě. A zájem o ni roste. V posledních letech má podle Evropské drogové zprávy s marihuanou zkušenost 37 procent Čechů ve věku 15-34 let.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zdenek43 ( 4. března 2019 10:13 )

zase propagandisticky-oblbovaci clanek ....... samo, ze jeste smichany stim, ze Cesi jsou nejenom v Evrope - ba na celem SVETE nooooo v celeeeee GALAXII nejhorsi ........ ++ Čeští teenageři „hulí“ nejvíc v Evropě ... nooo pisatel asi nevyjel zahranice Ceske republiky ...... kam asi Vietnamci vozi vypestovane konopi v CESKU .... ???? .... Soud rozdával tresty za pěstírnu konopí ve Vratislavicích. Pět obžalovaných dostalo od podmínky až po 13 let - Ve špičkově vybavené pěstírně policisté loni zajistili 2300 rostlin, z nichž mohl gang získat až 172 kilogramů marihuany - Pěstitelé byli vietnamské národnosti a průběžně se měnili, podle Šlechty se jejich počet pohyboval mezi čtyřmi až šesti. ..... Policisté rozkryli gang pěstitelů konopí ... Plzeň – Tři muži a jedna žena ve věku od 35 do 54 let vietnamské národnosti ... a hlavne se VYVAZI ???? do Nemecka , Rakouska,Nizozemi......

Jan Brandis ( 4. března 2019 08:17 )

No já kouřím 20 let a znám jen jednoho co přešel na "tvrdé". To si myslím že z padesáti lidí není mnoho.

flesch2z ( 4. března 2019 08:12 )

Čeští důchodci souloží nejvíc na světě, je to škodlivé. Čeští důchodci pijí alkohol na světě, je to škodlivé. Čeští teenegři hulí nejvíc na světě, je to škodlivé (nevím, kde se v Čechách vzali čeští negři, ale budiž). Všechno co je škodlivé dělají Češi nejvíc. Nebo, co dělají Češi je nejvíc škodlivé. Máte tam i jiné státy? Nebo se Česko táhne přes celou zeměkouli?

Taurus70 ( 4. března 2019 07:26 )

Meli jsme to v rodine,je to prachsprosta startovacka a tito lide jsou regulerni fetaci a srovnavat travu s cokoladou nebo kavou muze opravdu jen blb

cocumysvole ( 3. března 2019 19:08 )

Táhni s tím někam ty blbá krávo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa