Nejkrásnější dárek: Jako batole ji unesl otec do Jemenu, po 32 letech se vrací domů

Autor: The Guardian, FiM - 
26. prosince 2018
16:45

Jako batole unesl Safiah Saleh její otec do válkou hladomorem sužovaného Jemenu. Po dlouhých 32 letech se jí povedlo ze země dostat a uprchla do Egypta. Cesta nebyla snadná, její matka musela nejprve zaplatit „výkupné" a dceru se teď snaží dostat do Velké Británie, kde se narodila. O příběhu informoval server The Guardian.

Safiiah byla svým otcem do Jemenu unesena v roce 1986, když jí bylo pouhých 18 měsíců, spolu s ní do Jemenu odcestovaly i její dvě starší sestry, v té době staré čtyři a pět let. 

Saleh, která se v Jemenu provdala a porodila čtyři děti, žila před svým úprkem do Egypta v chudobě v bojovými letouny bombardovaném městě Hodeidah.

Její matka, Jackie Salehová, která žije nyní v Cardiffu, zaplatila přes 7 tisíc liber (asi 210 tisíc korun) v rámci kampaně, jejímž cílem bylo dostat její nejmladší dceru zpět do Velké Británie.

Neil McEvoy, politik a člen národního shromáždění za Wales, který kampaň podpořil, na Štědrý den odhalil, že unesená dcera se nyní nachází v Egyptě.

„Safia Saleh i její rodina bezpečně přistáli v Káhiře, jsou tak mimo Jemen," sdělil. „Rád bych poděkoval všem, kteří s návratem pomohli.“ Dalším krokem je získat pasy. Je to opravdu dobrá zpráva, o to více na Štědrý večer, kdy jde o skvělý dárek pro Jackie a její rodinu."

 

Video  Kameraman natočil svou vlastní smrt v Jemenu  - liveleak.com

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

xxxx666 ( 27. prosince 2018 06:14 )

Kravina poslali jí tam schválně jelikož jinej způsob jak se tam zadarmo legálně dostat není.A za čas si tam přitáhne příbuzný atd atd jj šátkaři jsou sice kozom*rdi,ale mazaný jak opice.

dzambulka007 ( 27. prosince 2018 00:09 )

Britka si udělala děcka s Jemencem. Každé děťátko obohatí Británii hnědým manžilkem a dalšími hnědými haranty, to je na přímo na metál za zásluhy o rozkvět Británie.

jiznicechy ( 26. prosince 2018 22:19 )

Zapomněla jste na manžela, takže celkem 6 osob. A když to v Londýně vidíte, tak přesně poznáte, kde oni žijí - v bordelu. Bordel na ulicích, bordel na balkónech atd. I černí pracují - pracují jako řidiči autobusů, v metru, v obchodech atd. Pracují samozřejmě Pákistánci atd. Arabové? Ti se rozvalují v létě na zahrádkách před kavárnami atd. Jejich ženy zahalené od hlavy po paty - krása pohledět. Takže další, kteří se strašně budou chtít integrovat.

kurioko ( 26. prosince 2018 22:13 )

Přínos je v čem? Dalších 5 osob bez znalosti Angličtiny se dostalo do vysněné Británie. Hm.

Ivana Polkov ( 26. prosince 2018 19:03 )

feketeKarkulka:Jsi úplně blbá. Jsem ráda že to ale víš.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud