„Toleroval sexuální obtěžování.“ Lídr OSN v boji proti AIDS předčasně končí

Autor: ČTK, for - 
14. prosince 2018
07:45

Šéf Programu OSN pro boj proti HIV a AIDS (UNAIDS) Michel Sidibé oznámil, že v červnu příštího roku svůj post předčasně opustí. Učinil tak v reakci na zprávu nezávislého panelu, který Sidibého kritizuje za toleranci „sexuálního obtěžování, šikany a zneužití moci v organizaci“.

Sidibé byl v čele UNAIDS, který má po celém světě zhruba 670 zaměstnanců, od roku 2009. Podle agentury Reuters z funkce příští rok odejde o šest měsíců dříve, než mu vyprší mandát.

Čtyřčlenný panel ve své zprávě uvedl, že v organizaci vládne „patriarchální kultura protěžování a bratříčkování se“, která umožňuje beztrestné chování a vyřizování si účtů.

UNAIDS minulý měsíc v reakci na obvinění ze sexuálního obtěžování dočasně propustil šéfa programu v Nigérii. Podle mluvčí programu Sophie Barton-Knottové se jedná o jeden ze tří případů, který organizace nyní vyšetřuje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud