Hledání zlata ho málem stálo život: Muž uvízl na dně dolu s jedovatými chřestýši, tři zabil

Autor: nkov - 
21. 10. 2018
09:24

John Waddell (62) z Arizony přežil dva dny bez jídla a pití na dně 30 metrů hlubokého dolu, ve kterém mu navíc dělali společnost smrtelně jedovatí chřestýši. Podle záchranářů při čekání na pomoc tři z nich zabil. Do díry se slaňoval při hledání zlata, jedna z karabin jeho vybavení však povolila a on se zřítil, při pádu si pak zlomil obě nohy.

Záchranná akce trvala celých šest hodin, muže po vytažení z jámy převezl vrtulník do nemocnice s frakturami v kolenou a kotnících. Měl také spálené dlaně po držení lana a byl silně dehydratovaný. Podle záchranářů šlo o velice náročnou operaci, která však Waddelovi zachránila život.

Muže našel po dvou dnech jeho kamarád, který se šel ujistit, že je v pořádku. Tomu zraněný horník řekl, co má v plánu a požádal ho, aby za pár dní zkontroloval, že se vrátil. Při výstupu z auta přitom slyšel volání o pomoc.

Chřestýši jsou jedni z nejnebezpečnějších hadů žijících na území Ameriky. Jedním kousnutím dokážou usmrtit dospělého člověka. Své jméno dostali díky typickému chrastivému ocasu, který je na konci potažen zrohovatělou kůží.

Video Mezi zaměstnance banky stropem propadla krajta. - YouTube

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa