Putinův kritik Navalnyj je volný. Vůdce ruské opozice strávil ve vězení 20 dní

14. 10. 2018
08:45

Ruský opozičník Alexej Navalnyj byl v neděli propuštěn z moskevského vězení, kde strávil dvacet dnů za porušování veřejného pořádku. Informovala o tom tisková agentura Interfax s odvoláním na štáb známého představitele ruské opozice.

Navalnyj byl zadržen a odsouzen 24. září, prakticky jen několik hodin poté, co si odpykal jiný, třicetidenní trest. V obou případech ho úřady stíhaly v souvislosti s aktivitami namířenými proti ruskému režimu.

Předchozí trest byl Navalnému uložen za plánování nepovolené lednové demonstrace proti prezidentovi Vladimiru Putinovi. V září následoval verdikt, který soud vynesl kvůli tomu, že shromáždění organizovaná opozičním předákem údajně ohrozila zdraví nebo majetek lidí.

Putinovi klesá popularita kvůli důchodům

Jakékoli porušení zákona Navalnyj popírá a tvrdí, že postup úřadů vůči jeho osobě má jasný politický podtext.

Zesílená kampaň proti Navalnému podle ruských opozičních médií souvisí s nervozitou, kterou ve společnosti vyvolalo rozhodnutí Kremlu zvýšit hranici pro odchod Rusů do důchodu.

Příslušný zákon koncem září a začátkem října schválily obě komory ruského parlamentu a vzápětí ho podepsal prezident. Proti plánu se předtím demonstrovalo prakticky po celé zemi, Putinova popularita klesla a vládní strana Jednotné Rusko zaznamenala několik porážek v komunálních volbách.

Video Takhle se policisté osopili na protestující ve městě Kemerovo. - twitter.com
720p 480p 360p 240p

salto ( 14. října 2018 14:01 )

satanas ( 14. října 2018 10:31 )

Jeste ze Navalenyj vubec vyskytuje,,jinak bychom ani nevedeli ze nejake RUsko vubec existuje..Asi media uvalila na RUsko informacni embargo neb usoudili ze tak mrnavou zemickou se zaobirat by bylo pod uroven pro "Demokraticka media"! Takovek leklej Karas z CT je tam jen kvuli sledovani toho permanentniho trestance!

dzelo ( 14. října 2018 09:02 )

Co je to 20 dní pro takového zaprodaného hejzlíka který nec neumí jen škodit a rozhazovat darované dolary!

Agent_007 ( 14. října 2018 09:01 )

Takový buřič by měl dostat aspoň pět let v těžkém kriminále.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa