Středa 21. duben 2021
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Polojasno, déšť 15°C

Zásahovka „sebrala“ Putinova odpůrce. Má zřejmě zlomenou ruku, zůstane ve vazbě

Autor: ČTK - 
25. srpna 2018
19:21

Policie v Moskvě dnes zadržela ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Na Twitteru to oznámila Navalného mluvčí Kira Jarmyšová s tím, že důvodem je očividně lednová demonstrace proti prezidentovi Vladimiru Putinovi. Podle Jarmyšové zůstane Navalnyj ve vazbě zřejmě do pondělí, na kdy je plánováno soudní jednání. Zadržení Navalného potvrdila i jeho advokátka Olga Michajlovová, která ho podle rozhlasové stanice Echo Moskvy dosud nemohla navštívit.

Jarmyšová na Twitteru napsala, že opoziční politik byl zadržen před svým domem a že si pro něj přišlo pět členů zásahových sil OMON. Uvedla také, že byl s podezřením na zlomeninu malíčku levé ruky převezen na ošetření.

Během výše zmíněné demonstrace 28. ledna, kdy Navalnyj pořádal v desítkách měst celostátní protest na podporu bojkotu březnových prezidentských voleb, policie opozičníka rovněž zadržela, brzy ho ale opět propustila.

Jarmyšová rovněž poznamenala, že dnešní zadržení je krokem, jak Navalného umlčet v souvislosti s demonstrací proti penzijní reformě, kterou plánuje uspořádat v Moskvě 9. září. Navalnyj zároveň vyzval k uskutečnění protestů také v dalších městech. V tento den se v Rusku konají regionální volby, například Moskva si bude vybírat nového starostu. Moskevské úřady o povolení demonstrace na 9. září zatím nerozhodly, napsal opoziční list Novaja gazeta.

Navalnyj byl vnímán jako nejvážnější vyzyvatel prezidenta Vladimira Putina, ale z březnových prezidentských voleb jej úřady vyřadily pod záminkou pravomocného odsouzení k podmíněnému trestu za údajné krádeže. Opozičník ale všechny své procesy považuje za vykonstruované a za snahu Kremlu jej umlčet.

flesch2z ( 25. srpna 2018 17:57 )

Kdyby Putin vraždil novičokem, tak tenhle Sorosův poskok dávno nežije. Měl by toho parazita zavřít na doživotí, aby se o to zase nepokusila hrbatka velkokroká Mayová.

flesch2z ( 25. srpna 2018 17:53 )

A už jsi někdy vyděl českou bídu? Tak mrkni na ten článek v Blesku Stařeček Petr (71). Možná ti bude hůř, pokud jsi Čech. Blesk k tomu nedal diskuzi, páč tam lže o tom, že ten chudák nemá nárok na příspěvek. A možná ne, páč na něj dosáhnou jen cikny.

rukox ( 25. srpna 2018 15:57 )

Sleduju na ct24 život v Rusku a je mi z té bídy a utrpení lidí zle. Tam to vypadá!!!!!!!

santikxauz ( 25. srpna 2018 15:42 )

Na takové provokatéry patří velice tvrdé tresty,pouze vyvolávají nepokoje,už jen čekám,až ho nějací západní agenti zlikvidují aby měli důvod do svést na Rusko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa