Drama při pátrání po únoscích: Policie zavřela mosty a dálnice, v Dánsku stály i trajekty

Autor: ČTK - 
28. září 2018
21:30

Dánská policie dnes kvůli rozsáhlé pátrací operaci na několik hodin uzavřela dva frekventované mosty vedoucí z hlavního ostrova Sjaelland, kde se nachází metropole Kodaň. Provoz přerušily i trajekty, které spojují ostrov se Švédskem a Německem. Policie bez dalších podrobností sdělila pouze to, že hledala osoby podezřelé ze závažné trestné činnosti a že se jí podařilo najít hledaný automobil.

Švédský deník Aftonbladet na svém serveru uvedl, že policejní operace se týkala tří osob podezřelých z únosu, které prchaly v automobilu Volvo se švédskou registrační značkou.

Dánská policie kvůli pátrání zastavila obousměrný provoz na mostě přes průliv Velký Belt, který spojuje ostrovy Sjaelland a Fyn. Uzavřen byl ve směru do Švédska i most přes úžinu Öresund, který je spojnicí mezi Dánskem a Švédskem. Most pro automobilovou a železniční dopravu byl opět otevřen kolem 15:00 SELČ, uvedla kodaňská policie na svém twitterovém účtu. Následně se otevřel i druhý z mostů.

Podle dopravních serverů se před mosty utvořily kolony automobilů dlouhé přes 20 kilometrů. Dnes odpoledne nefungovaly ani trajektové linky mezi Sjaellandem a přístavy v Německu a Švédsku.

Naopak provozu kodaňského letiště se policejní akce nedotkla. Pátrání se soustředilo zejména na oblast města Roskilde západně od Kodaně, kde byly nasazeny i policejní vrtulníky a hlídky se psy. Do operace se zapojila také dánská armáda, uvedla agentura Reuters. „U dánské policie jsem sloužil 41 let a takový zásah jsem za tu dobu nezažil,“ citoval dánský bulvární list BT bývalého šéfa rozvědky PET Hanse Jörgena Bonnichsena.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud