Dítě viselo z balkonu, zasáhl migrant – Spiderman. Soud posílá otce na rodičovský kurz

26. 9. 2018
11:05

Tříměsíčním vězením s podmínečným odkladem potrestal francouzský soud otce dítěte, které koncem května zachránil ve čtvrtém patře jednoho z pařížských domů Malijec Mamadou Gassama. Muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, bude muset rovněž absolvovat rodičovský kurz. Gassama za svůj čin dostal francouzské občanství.

Potrestaný 37letý muž podle soudu zanedbal rodičovské povinnosti, když čtyřletého chlapce nechal v bytě samotného a odešel na nákup. Při návratu se navíc zdržel hraním hry na svém mobilním telefonu. Podle obžaloby nechal syna bez dozoru asi hodinu.

Chlapec mezitím visel z balkonu bytového domu a zachránit se jej podařilo mimo jiné díky zásahu Mamadoua Gassamy. Mladý Malijec vyšplhal po balkonech na fasádě domu, za což si vysloužil přezdívku malijský Spiderman i francouzské občanství. Osobně mu za hrdinský čin poděkoval prezident Emmanuel Macron.

Pokud by Gassama nezasáhl, mohlo podle státního zástupce dítě zemřít. Prokurátor proto navrhoval uložit otci dítěte šestiměsíční trest vězení s podmínečným odkladem.

Právník odsouzeného otce řekl listu Le Figaro, že jeho klient si uvědomuje závažnost svého prohřešku a hluboce ho lituje. Matka dítěte žije podle francouzských médií na Réunionu. Chlapec se do péče rodičů vrátil den po incidentu a tento týden v úterý ve zdraví oslavil páté narozeniny.

Video Hrdina dne: Přistěhovalec v Paříži zachránil dítě před pádem z balkonu. -  Amazing OrFunny/Youtube.com
1080p 720p 360p

Nezadat ( 26. září 2018 15:25 )

Šel tam krást a když lidi po křiku dítěte se lidi začali dívat na horu.tak mu nic jiného nezbylo.

mandat ( 26. září 2018 13:14 )

A je take zajimave, ze nikoho nezajimalo, z ceho ten odvazny zachrance - migrant cele tri roky zil.Nemel doklady,kde bydlel ,co delal ? Prepadaval lidi,nebo zebral ? Jedl listy v parku a pil vodu z reky ?

skp705 ( 26. září 2018 13:08 )

Ten clanek je desne stary, proc o tom Blesk pise az ted, nebylo co psat?

mandat ( 26. září 2018 13:08 )

Vzdyt tohle bylo vse naplanovane, je to ocividne podfuk.Macron nutne potreboval dobry skutek migranta.Nikdo nevysvetli,jak tam dite vylezlo,jak se vubec mohlo udrzet a proc ,ten,co drzi dite za ruku, to dite nevytahl a cekal az prileze migrant z ulice.Vse bylo jiz popsano, jsou fotky i z druhe strany a tam je jen 10 cm rozdil, dospely a dite.Vse je proste za kazdou cenu.V Nemecku migranti nalezaji penezenky a odnasi je na policii, pritom vsude kradou jak straky, prepadavaji lidi za bileho dne.Je to spinava propaganda.

prasatkopepicek ( 26. září 2018 11:21 )

Nedavno v Nemecku take zasahl migrant - nemce nozem. Neni zasah jako zasah...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa