Policie dopadla afghánského útočníka z Paříže: Pobodal sedm lidí, někteří jsou v kritickém stavu

Autor: ČTK - 
10. 9. 2018
06:44

Francouzská policie zatkla muže, který v neděli pozdě večer na severovýchodě Paříže poranil sedm lidí nožem. Stav čtyř z nich je vážný, napsal deník Le Parisien. Agentura Reuters uvedla s odvoláním na zdroj z justice, že čin patrně nemá teroristické pozadí. Mezi zraněnými je nejméně jeden britský turista.

Muž afghánské národnosti byl vyzbrojen nožem a železnou tyčí. Útok se odehrál kolem 22:45 SELČ v 19. pařížském obvodu, napsal deník Le Parisien.

Agresor nejprve pobodal trojici mužů u kina MK2 na nábřeží Quai de la Loire. Posléze se jej pokusili zastavit hráči pétanque. Jeden z nich sice útočníka zasáhl koulí, ale nezastavil jej.

Afghánec pak napadl dvojici britských turistů, z nichž jednoho vážně poranil v oblasti hrudníku. Dalšího člověka vážně poranil na hlavě. Celkem poranil sedm lidí; čtyři vážně ranění nejsou v ohrožení života.

Doporučujeme
wp2t ( 10. září 2018 10:12 )

Tak hlavně že to nebyl terorista. Že to byl zas jen další "debilní" doktor nebo inženýr, který je zvyklí si tam u nich chodit pro peníze či další své potřeby s nožem nebo s bombou. Vždyť stačí změnit v oficiálních masmédiích definici slova terorismus na psychickou poruchu a tímto tento nešvar blízkovýchodních nájezdníků zcela vymýtit.

ivanak ( 10. září 2018 09:57 )

Štěstí,že tenkrát ty prezidentský volby nevyhrál a další štěstí i letos,že opět lidé měli tolik rozumu a šli toho Zemana volit znovu.Ať je Zeman jaký chce,ale věřím,že nepřipustí,aby se k nám tato kultura dostala v takové míře,jako v okolních zemích.Vládní garnitury jsou obšancovaný ochrankama a vždy to odnese obyčejný člověk.

pekaaaros ( 10. září 2018 07:56 )

byl jsem naposledy ve Francii před 8 lety a musím říct, že už tehdy se napětí mezi Francouzy a Muslimy by se dalo krájet. Byl jsem přímo v Paříži v epicentru kaváren, ale stejně na ulici to vřelo. Třeba na Vítězném náměstí šla skupinka zahalených Muslimek se svými dětmi. Přišel k nim takovej 45 letej Pařížan a tak se spolu začali hádat, ječeli jeden přes druhýho. On křičel cosi Francouzky ale tak nepříčetně, že jsem myslel, že ho tam trefí. Pak jsem byl na Eifelovce, bylo to kolem 20 září 2010. Všude běhali vojáci se samopaly, hledali Muslimy, co se tam chtěli dle tajných služeb odpálit, tak nás evakuovali. Takže jo, já si to v Paříži docela užil s přidanou hodnotou. Pak přijedu dom a za pár let (kolem roku 2015) Karel Schwarzenberg pindá ze spání něco o tom, že Evropa je bezpečná, všude se Muslimům pomáhá, jen zaprdění Čecháčci se bojí, protože je straší Zeman. Úplně bylo vidět, jak se snaží do nás vlejt pocit méněcennosti a blbosti a při té příležitosti si neodpustí trefit se do Zemana a něco mu lidově řečeno "přiklepnout" (aby za něco mohl) .. No a za dalších pár let si ale i sám Karel Schwarzenberg musel všimnout, že nejen "zaprdění Čecháčci", ale že celá Evropa se proti Muslimům bouří (já si toho všiml už někdy před deseti lety, když jsem přijel do Vídně a první, čeho jsem si všiml, byl nápis na lavičce v parku "Turken raus!" Ale Karlik prostě měl pocit, že Evropa je vyspěle multikulturní, jen Čecháčci (co nechali vyhrát Zemana) jsou zaostale vystrašení. No utřel, hlupák!

peotl ( 10. září 2018 07:47 )

určitě byl Afgánec napaden a jen se bránil. jsou to slušní lidé, kteří si naší pomoc zaslouží

pekaaaros ( 10. září 2018 07:45 )

Upřímně, taky moc nemám rád, když se těmhle útočníkům říká "teroristé". Podle mě je tohle označení strašně zobecňuje a staví je na jednu rovinu třeba se separatisty ETA apod. Tohle jsou totiž hlavně džihádisté. Svatí válečníci. Teroristický útok to sice je, ale víc konkrétní by bylo, kdyby napsali džihádistický útok.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa