Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 23°C

Drsný útok miliardáře na hrdinu-potápěče z thajské jeskyně: Znásilňuje děti, tvrdí Musk

Autor: Pavla Ksiazkiewiczová - 
6. září 2018
09:58

Když miliardář Elon Musk (47) nazval pedofilem hrdinu záchranné mise thajských fotbalistů Vernona Unswortha (63), pobouřil tím celý svět. Ačkoliv se za své výroky už jednou omlouval, zaútočil na potápěče znovu.

Celý spor začal v červenci, když britský potápěč rozzlobil kontroverzního vizionáře při záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z jeskynního komplexu v Chiang Rai. Neumožnil mu tehdy se do akce zapojit se svou speciální ponorkou. Tisku řekl, že si Musk může „strčit svou ponorku tam, kde to bude bolet“, a označil jeho snahu pomoci za „PR kampaň“, což vynálezce rozpálilo doběla a nazval Unswortha pedofilem.

Ačkoliv se podnikatel musel za své výroky už jednou omlouvat, rozjel nyní proti záchranáři další nenávistnou kampaň. Do redakce internetového média BuzzFeed poslal v úterý rozzuřené e-maily, ve kterých opět obvinil Unswortha z pedofilie. Jako důkaz má prý sloužit to, že ho za předchozí útoky nežaloval. „Ten chlápek se do Chiang Rai přestěhoval kvůli 12leté nevěstě,“ napsal s tím, že toto město je prý známé kvůli obchodu s dětmi.

Navíc vyzval novináře, aby přestali „obhajovat znásilňovače dětí a zjistili, co se opravdu děje“. BuzzFeed se tedy opravdu pustil do pátrání po potápěčově minulosti, nicméně nenašel nic podezřelého. Unsworthův trestní rejstřík je čistý a už sedm let žije se 40letou thajskou přítelkyní…

Video „Hrozí fobie a zneužití.“ Psychoterapeut popsal, co čeká zachráněné chlapce - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Vystresovaný vizionář

Útok na potápěče přichází v době, kdy Tesla a vizionář Musk bojují s negativní publicitou a kontroverzemi. Jeho impulzivní výroky z přepracování ho už několikrát dostaly do pořádných problémů. Když v rozhovoru s New York Times přiznal, že bere sedativa a narozeniny tráví v práci, vyvolalo to propad akcií na burze o skoro devět procent. Navíc ho nyní žaluje spoluzakladatel Tesly Martin Eberhard (58) kvůli tomu, že ho prý Musk z firmy v roce 2007 vyštípal a nyní se snaží přepsat historii tím, že si bere uznání za model Roadster, který oba muži vytvořili společně.

Úžasná záchranná akce

Dvanáctičlenný fotbalový tým (11 až 17 let) a jejich trenér Ekkapol Čantawong (25), jejichž záchrannou akci na přelomu června a července napjatě sledoval celý svět, byli v temných útrobách jeskyně Tham Luang Nang Non vězněni dlouhých 17 dní. I díky perfektní znalosti komplexu potápěčem Unsworthem se podařilo dostat všechny v pořádku ven. Při operaci přišel o život jeden z potápěčů.

Video Záběry ze záchrany thajských chlapců a jejich trenéra - Reuters, Thajské námořnictvo

cotoje ( 7. září 2018 08:35 )

Pokur.wené opice z Thajska vlezli sami do jeskyně chtěli tam být!!! Nechápu proč je někdo vůbec vytahoval vchod do jeskyně měl být zasypaný a klid

Antonin Blaha ( 6. září 2018 22:10 )

 Je tezce frustrovany,na co sahne to podela💩

Zobrazit celou diskusi
Další videa