Melania se obula do Trumpa, je v tom jiný muž. Prezident má hvězdu za hlupáka

Autor: ČTK, nkov - 
5. 8. 2018
09:25

První dáma Spojených států Melania Trumpová podpořila hvězdného basketbalistu LeBrona Jamese ve sporu s vlastním manželem. Poukázala na to, že James prostřednictvím své nadace významně pomáhá při vzdělávání budoucí generace. A dokonce navrhla, že by navštívila jeho nově otevřenou školu pro znevýhodněné děti. Šéf Bílého domu Donald Trump v sobotu nepřímo označil Jamese za hlupáka a prohlásil, že má raději jeho předchůdce v roli největší basketbalové hvězdy Michaela Jordana.

Trump ve svém pohrdavém sobotním vyjádření na Twitteru na adresu LeBrona Jamese reagoval na basketbalistův páteční rozhovor s televizí CNN, v němž James kritizoval Trumpovu snahu zakázat sportovcům klečet při hymně. Poklek se rozmohl především mezi hráči amerického fotbalu, kteří touto formou protestují proti policejnímu násilí na černoších.

„S LeBronem Jamesem právě vedl rozhovor nejhloupější muž z televize, Don Lemon. Povedlo se mu, aby vedle něho vypadal James chytře, což není snadné. Mám rád Mika!“ napsal Trump v narážce na bývalou basketbalovou hvězdu Jordana, jemuž podle expertů James konkuruje v nepřímém souboji o nejlepšího hráče historie.

Na Jamesovu stranu se postavila nejen prezidentova manželka Melania, ale také sám Michael Jordan a další američtí sportovci. Podle některých politických komentátorů přitom prohlášení Trumpové obsahovalo skrytou kritiku manželových výroků. První dáma totiž kromě ocenění charitativní činnosti LeBrona Jamese zdůraznila také potřebu odpovědného chování na internetu.

Melania se neohradila poprvé

„Zdá se, že LeBron James dělá dobré věci ve prospěch naší příští generace,“ uvedla Trumpová v prohlášení, které médiím tlumočila její mluvčí Stephanie Grishamová.

„Paní Trumpová hodně cestuje po naší zemi a po světě a mluví s dětmi o zajišťování dobrých životních podmínek, o zdravém způsobu života a o důležitosti odpovědného chování na internetu... Její iniciativa Be Best se zaměřuje na návštěvy organizací, nemocnic a škol a (první dáma) je připravena navštívit také školu I Promise v Akronu“, kterou James se svou nadací nedávno ve svém rodném městě v Ohiu otevřel, dodala mluvčí.

Není to poprvé, co první dáma vystoupila proti manželovým názorům. V červnu například prohlásila, že velmi nerada vidí násilné rozdělování přistěhovaleckých rodin, které bylo důsledkem zpřísnění postihů nelegální migrace ze strany Trumpovy vlády.

LeBrona Jamese podpořil Michael Jordan

Za LeBrona Jamese se postavila i legenda NBA Michael Jordan. „Podporuji LJ. Dělá úžasnou práci pro svou komunitu,“ vzkázal prostřednictvím svého mluvčího Jordan.

LeBron James bývá časopisem Forbes opakovaně zařazován mezi nejvlivnější celebrity světa a také nejlépe vydělávající světové sportovce; jeho jmění časopis odhaduje na téměř půl miliardy dolarů. Nová škola, kterou James otevřel ve městě Akron v Ohiu, poskytuje znevýhodněným dětem zdarma vzdělání, obědy a jízdní kola jako dopravu. Pomáhá také hledat zaměstnání rodičům.

LeBron je jedním z nejlepších hráčů NBA historie a jedním z nejskvělejších sportovců. Vede velmi úspěšnou mediální společnost. Umožnil stovkám studentů dostat se na vysokou školu a právě otevřel v Akronu školu, kde budou sociálně slabí žáci dostávat vzdělání, jídlo a dopravu zdarma. „Nesmírně obdivuji jeho inteligenci a obchodní schopnosti a obrovsky oceňuji, co dělá pro společnost,“  uvedl komisionář NBA Adam Silver.

Video Jak se LeBronu Jamesovi zalíbili autonomní vozy? - Intel

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

panamira ( 5. srpna 2018 13:19 )

sores: Dej si hlavičku na hodinku do mrazáku a odpočiň si. Ty by ses tak hodila do Dívčí války , rozumbrado.

wernerovamagdalena ( 5. srpna 2018 12:19 )

Tobě nasypali dávku zrní na klávesnici.

sores ( 5. srpna 2018 10:10 )

Jen ať se Melanie nedá a prosazuje vlastní názor!! Manželky nejsou služky na dělání servisu, je zaplať pánbůh 21 století a ne 11 např. je dokázáno kdyby v politice byly jenom ženy a ne mužský nebylo by válek na planetě!! Žádná matka nechce přijít o své dítě. Mužský se jen rvou a hádají,znásilňují a vraždí.Chtějí jediné, VLÁDNOUT

Zobrazit celou diskusi
Další videa