Zemřel nejstarší člověk světa: Japonce Mijakové bylo 117 let

Autor: ČTK, pk - 
27. července 2018
10:02

V Japonsku v neděli zemřela 117letá Čijó Mijaková, která byla považována za nejstaršího člověka na světě. Informovala o tom v pátek agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Úmrtí Mijakové potvrdila vláda prefektury Kanagawa, kde žena žila. Žádné další podrobnosti úřady na žádost rodiny nezveřejnily.

Mijaková se narodila 2. května 1901. Nejstarším člověkem světa se stala letos v dubnu, kdy na jihu Japonska skonala ve věku 117 let Nabi Tadžimaová.

Podle Guinnessovy knihy rekordů se Mijaková ráda věnovala kaligrafii, které se naučila již v dětství. Kaligrafická díla prý vytvářela donedávna. Zálibu nacházela i v dobrém jídle, chutnalo jí hlavně suši a úhoří maso.

Japonské ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí oznámilo, že nejstarším člověkem se po skonu Mijakové stala Kane Tanakaová, které je 115 roků a žije v jihojaponské prefektuře Fukuoka. Guinnessova kniha rekordů nicméně uvedla, že nový nejstarší člověk světa zatím nebyl oficiálně potvrzen.

Nejstarší muž světa Japonec Masazo Nonaka ze severojaponského ostrova Hokkaidó oslavil ve středu 113. narozeniny.

Zemřel stařec, jemuž mělo být 146 let! Indonésan přežil čtyři manželky i své děti:

Video Zemřel stařec, jemuž mělo být 146 let! Indonésan přežil čtyři manželky i své děti. - Reuters, Lucie Marková

sores ( 27. července 2018 10:23 )

Vůbec bych se toho nechtěla dožít ani omylem!!Ti lidé už jsou vlastně živé mrtvoly,neslyší,nechodí,neví která bije jen sedí nebo leží a koukají, vůbec neví že jsou!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud