Američance hrozilo po nehodě zohyzdění, ale… Ucho jí vypěstovali na ruce!

Autor: Pavla Ksiazkiewiczová - 
15. 5. 2018
22:39

Před dvěma lety přišla americká vojínka Shamika Burrage (21) o ucho při děsivé autonehodě. Nyní ho díky unikátní metodě získala zpět! Vypěstovala si ho pod kůží na předloktí.

V roce 2016 málem zemřela, když byla při nehodě katapultována z auta ven. Až v nemocnici zjistila, že jí chybí levé ucho. Lékaři z vojenské nemocnice v El Pasu se na ní rozhodli vyzkoušet revoluční metodu transplantace a pokusili se ucho zrekonstruovat použitím její vlastní tkáně.

Tvar ucha vymodelovali z chrupavky, kterou mladé vojínce odebrali ze žeber. Tu pak zasadili na jejím pravém předloktí pod kůži a čekali, až vyroste. Nakonec ucho přišili k hlavě. Burrage teď čekají ještě dvě operace, ale vypadá to, že získá v uchu cit. „Cílem je, že za pár let nebude mezi jejíma ušima vidět žádný rozdíl,“ prozradil doktor z kliniky Owen Johnson.

Video: Lukáš zachránil Václavovi život, aniž by ho znal. Po pěti letech se setkali.

Video Lukáš zachránil Václavovi život, aniž by ho znal. Po pěti letech se setkali. - Andrea Ulagová, Blesk Zprávy, David Budai

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa