Bodyguard bin Ládina žije v Německu a dostává tučné dávky. Proč ho nedeportují?

Autor: base, ČTK - 
24. dubna 2018
12:20

Někdejší bodyguard teroristického vůdce Usámy bin Ládina žije už léta v Německu a na příspěvcích od státu pro sebe a svou rodinu dostává více než 1160 eur (29 490 korun) měsíčně. Napsal to v úterý deník Bild, podle něhož dvaačtyřicetiletý salafista Sami A. nemůže být deportován do rodného Tuniska, protože by mu tam hrozilo nelidské zacházení.

Sami A., kterého úřady považují za potenciálně nebezpečného, žije v Německu od roku 1997 a finanční podporu dostává nepřetržitě od roku 2008. Západoněmecké město Bochum mu na základě azylového zákona vyplácí 194 eur měsíčně. Stejnou částku dostává také jeho žena, na čtveřici dětí má pár mezi 133 a 157 eury měsíčně. K tomu mají ještě nárok na další příspěvky.

Tunisan, který se každý den musí hlásit policii, přišel do Německa už jako student. V letech 1999 až 2000 působil v Afghánistánu jako jeden z bin Ládinových bodyguardů. Později se znovu vrátil do spolkové republiky. Členové jeho rodiny už mají německé občanství.

Spolková republika se sice Samiho A., který veškerá obvinění popírá, snažila opakovaně vrátit do Tuniska, v dubnu loňského roku ale soud poslední instance konstatoval, že i když se v Tunisku změnila politická situace, stále hrozí nebezpečí, že by byl Sami A. vystaven ponižujícímu zacházení nebo dokonce mučení.

Jeho případ ukazuje na těžkosti, na které často německé úřady narážejí při pokusech vrátit neúspěšné žadatele do země původu. V zemi je nyní kolem 65 000 lidí, kteří by měli být deportováni, ale kvůli problémům s chybějícími dokumenty nebo nedostatečné spolupráci zemí původu nemohou.

Video Američané zveřejnili nahrávky, které získali v domě, kde zabili bin Ládina. - /Youtube/

santikxauz ( 24. dubna 2018 14:22 )

To mají skopčácí za to,že ušáci zavraždili bez soudu bin Ládina.

salto ( 24. dubna 2018 13:40 )

Nevím jak je to možné, ale u lékařů a inženýrů s holandským pasem není diskuse. A ten bodyguard v Německu je v pořádku, pouze plnil rozkazy a na to Němci slyší

Jindich Dvok ( 24. dubna 2018 13:14 )

Naprosto souhlasím, Němci a Francouzi jsou totálně blbí. U těchto národů je zřetelně vidět kam táhnou celou Evropu - do řídele. Prostě: ryba smrdí od hlavy.

barracuda.sro ( 24. dubna 2018 12:51 )

Ti Němci jsou totální bezmozci !! Tak on dělá jednomu z největších teroristů ochranku a skopčáci ho už deset let živí , šatí a ještě napíší , že se nemůže vrátit domů, že by s ním nebylo zacházeno lidsky. A on jako ochranka se choval lidsky?? Němci vy se zničíte sami.

johanvonbahnhof ( 24. dubna 2018 12:44 )

Co dodat? Nevím jestli se smát nebo rovnou brečet! Hloupost našich sousedů je dechberoucí, ale vy to jistě zvládnete...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud