Valentin trpí leukemií, na obličeji nosí roušku. Policie mu za to chtěla napařit pokutu

Autor: base, ČTK - 
24. dubna 2018
09:05

Rakouská policie chtěla uložit pokutu 80 eur (přes 2000 Kč) muži, který na ulici nosil lékaři předepsanou zdravotní roušku. Policisté zadrženému vysvětlili, že porušil zákon zakazující úplné zahalovaní obličeje na veřejnosti a od svého záměru ustoupili až poté, co jim dotyčný ukázal své léky a krevní testy. Nošení roušky muži předepsali lékaři v zájmu ochrany imunitního systému oslabeného chemoterapií. Podle webu Vice News Austria trpí 26letý Valentin leukemií.

Pacient webu řekl, že policie ho zadržela minulé úterý. „První, na co se mě ptali, bylo, jestli hovořím německy a zda jsem cizinec,“ řekl muž. „Když jsem vysvětlil, že jsem z Vídně, situace se trochu uklidnila. Ale pak se zaměřili na mou roušku,“ řekl pokutovaný muž.

Zákon zakazující zahalování obličeje v Rakousku vstoupil v platnost loni v říjnu. Opatření, které schválila ještě vláda velké kolice sociálních demokratů (SPÖ) a lidovců (ÖVP), směřuje především proti nošení burek a nikábů, tedy oděvů, které muslimským ženám zakrývají celé tělo a ponechávají jen mřížku nebo úzký průhled pro oči.

Rakouské ministerstvo vnitra, v jehož čele nyní stojí Herbert Kickl z protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ), však upozorňuje, že se netýká jen náboženských oděvů. Naopak se prý nevztahuje například na karnevalové masky, některé pracovní oděvy a právě zdravotní roušky.

Mluvčí policie Patrick Maierhofer zmíněný incident přiznal, ale řekl, že se záležitost vyřešila „po krátkém rozhovoru“. Policie podle něj v podobných případech vyžaduje potvrzení od lékaře.

VIDEO: Muslimku nechtěli pustit do letadla v šátku:

Video Muslimku nechtěli pustit do letadla v šátku. Drsnou hádku natočila. - YouTube / Aghnia Adzkia

zzdenda ( 24. dubna 2018 10:41 )

Európska komisia predstavila ďalší plán na presídľovanie ľudí z Afriky a Blízkeho Východu do Európy. Tentokrát to má byť 50 000 imigrantov, ktorých bezpečne dopraví do EÚ. Z toho 10 000 zavíta do Nemecka. Podľa denníka die Zeit s týmto plánom súhlasili členské krajiny EÚ.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud