Trump o Sýrii zatím nerozhodl: Poradí se s Mayovou a Macronem

Autor: ČTK, ula - 
12. 4. 2018
23:10

Americký prezident Donald Trump jednal o situaci v Sýrii se svými bezpečnostními poradci, žádné rozhodnutí ohledně případného úderu na tuto zemi kvůli údajnému chemickému útoku na město Dúmá ale zatím neučinil. Oznámil to dnes Bílý dům v prohlášení. Trump si podle komuniké bude ještě dnes telefonovat s britskou premiérkou Theresou Mayovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

 „Nadále vyhodnocujeme informace od zpravodajských služeb a jsme ve spojení s našimi partnery a spojenci,“ uvedl Bílý dům.


Trump předtím uvedl, že rozhodnutí o vojenském zásahu proti Sýrii padne brzy. Macron zase sdělil, že se o postupu v Sýrii rozhodne, až přijde vhodný čas. Britská vláda dnes pouze uvedla, že užití chemických zbraní nemůže zůstat bez odpovědi a že premiérka Mayová bude dál jednat s Washingtonem a Paříží o koordinovaném postupu. Přímou účast na případné operaci vyloučily Německo a Itálie.

Video Srdcervoucí záběry ze Sýrie. Zlomený táta si vyzvedává tělo svého syna před pohřbem - Tobias Schneider


Zpravodajka NBC, která pokrývá dění v Bílém domě, na Twitteru uvedla, že americký ministr obrany James Mattis zrušil dnešní cestu do New Yorku. Mattis důvod nesdělil.

Video Bezvládná tělíčka a pěna u pusy: Čím útočili na civilisty v Sýrii? - Reuters/Klára Brunclíková/Hudební banka

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

terezkaterka33333 ( 13. dubna 2018 18:14 )

Hlupáci zástancovia amerických agresií, toto sa vám páči. Že Amerika chce začať tretiu svetovú ? Čo robí na druhom konci zemegele. Aj tam si chráni svoju demokraciu ?

marais ( 13. dubna 2018 09:03 )

Další vojenský zásah usa a británie či frantíků v Sýrii poškodí nejen Asáda, ale může způsobit i další migrační vlnu do Evropy!

Antonin Blaha ( 13. dubna 2018 07:50 )

 Tak vcera jsem si zpomalene poustel tzv.osetreni po chemickem utoku a vzhledem k tomu ze mam za sebou zakl.vojenskou sluzbu s plnym presvedcenim muzu rict ze se jedna o zinscenovany podvod.Problem je ze tady porad generace kterou nemuzete oblbovat jako ty dnesni Truhliky kteri ziji imaginarni zivot u pocitacu nebo za nas ubozaky s tzv.modrou knizkou.😈

1912 ( 13. dubna 2018 06:32 )

není se již třeba radit s OSN !!Protože o všem rozhodují zločinci USA !!!!Sídlo OSN zruště !!a Hág taky nepotřebujeme protože tento soud největší zločince soudit nedude

Zobrazit celou diskusi
Další videa