Hnus v dovolenkovém ráji Čechů: Až tři roky prošlé maso v hotelech na Mallorce

Autor: Mii - 
29. března 2018
19:20

Problém s distribucí a hygienou potravin šetří policie v oblíbené turistické destinaci Mallorce, kam jezdí i Češi. Místní masná společnost prodávala řadě hotelů a restaurací maso, které bylo až tři roky staré. Jedna várka masa obsahovala i salmonelu. Španělská policie ředitele společnosti zatkla.

Šéf společnosti byl zatčen společně s dalšími dvěma zaměstnanci, kteří byli zodpovědní za distribuci masa. „Zatčení jedinci měnili a falzifikovali originální etikety masa. Někdy ho v nevyhovujících hygienických podmínkách i rozmrazovali a přidávali do něj vepřovou krev, aby vážilo více,“ popisoval situaci tiskový mluvčí španělské policie.

„Maso také opakovaně zamrazovali nebo prodávali kusy, které klienti před tím vrátili,“ dodal. Lidem při konzumaci takových produktů hrozily vážné zdravotní problémy.

Operaci vykonala španělská národní policie ve spolupráci s tamní potravinářskou inspekcí. Zatčené jedince obvinila z falzifikace dokumentů a zločinu proti veřejnému zdraví a sociálnímu zabezpečení. „Vyšetřování ukázalo, že i když produkt byl ze začátku skutečně dobrý, společnost nerespektovala hygienické podmínky pro skladování a distribuci, dokonce maso rozmrazovala v horké vodě,“ pokračoval mluvčí.

Maso se dostalo i do škol

Vyšetřovatelé prošetřili dva sklady, kde našli více než 50 tun masa. Podstatná část z toho byla upravena nebo bez etikety, takže se nedalo odhalit, jak je staré a odkud pochází. Společnost skladovala i konzervované maso, jako lososa, tuňáka nebo chobotnice, které bylo také prošlé. V některých případech dokonce až tři roky.

Policie podstatnou část výrobků zabavila a provoz firmy uzavřela. Jedna várka masa kvůli obsahu vepřové krve obsahovala salmonelu. Produkty byly určené hlavně pro místní hotely a restaurace, využívaly je ale také školy. 

Podmět k prošetření firmy dali její zaměstnanci. Celkem jich ve firmě působilo sedm.

Video 18+! Britští turisté běželi nazí ulicemi města Palma Nova na Mallorce - YouTube

gabreta ( 30. března 2018 09:38 )

Češi jsou schopní za slevu podstoupit cokoli, hlavně zdyž můžou souseda nasr*at s tím, že byli na Mallorce, zatí co soused jen na Mácháči!!

msml20 ( 29. března 2018 19:41 )

Fuuuj, jdu blejt velebnosti.. .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud