Daňové podvody a tajné účty: Exspolupracovníky Trumpa stihla nová obvinění

Autor: ČTK - 
23. 2. 2018
06:53

Pomáhali Donaldu Trumpovi, teď však čelí dalším obviněním. Paul Manafort a Rick Gates, tedy bývalý šéf Trumpova volebního týmu a jeho někdejší poradce, jsou prošetřováni v rámci kauzy údajného ruského ovlivnění voleb v USA. Měli mít údajně i utajené zahraniční účty.

Bývalý šéf volebního týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort a exporadce Rick Gates byli obviněni z dalších trestných činů. Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller rozplétající kauzu údajného ruského ovlivňování amerických voleb je obvinil mimo jiné z daňového a bankovního podvodu.

Agentura Reuters napsala, že oba muži byli u soudu ve státě Virginie obviněni ze 16 případů daňového podvodu, sedmi případů utajení zahraničních účtů a devíti případů daňového podvodu či spiknutí za účelem daňového podvodu.

Manafort s Gatesem se loni dostali do Muellerova hledáčku kvůli stykům s lidmi kolem proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče svrženého v roce 2014. Manafort působil jako jeho poradce a spolu s Gatesem byl obviněn z toho, že se v USA neregistrovali jako „zahraniční agenti“ pracující pro cizí politický subjekt, jak jim to zákon ukládá.

Kromě toho jsou obviněni ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz, z křivého svědectví a ze zatajení informací o svých zahraničních bankovních účtech. Oba všechna obvinění odmítají.

Video Bilanční řeč Donalda Trumpa. - Reuters
360p

Doporučujeme
Pepicek1953 ( 24. února 2018 15:01 )

a tento Donald má být naším vzorem,,tak leda hajnýho nebo Ostna jináč néééé

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa