Amazon si „okroužkuje“ zaměstnance. Sledovací náramek je napráší, že stojí a nepracují

Autor: zzu - 
3. února 2018
19:20

Amazon by své zaměstnance rád „okroužkoval“. Speciální náramky by měly sledovat práci všech jeho dělníků. Zároveň to má být i „bič“ na flákače. Jakmile se totiž člověk zastaví, tak náramek začne vibrovat. Patentový úřad tuhle vymoženost schválil v úterý, s informací přišel server radio.wcmu.org.

Americký úřad pro patenty a ochranné známky společnosti Amazon udělil dva patenty na náramky, které by potencionálně sledovaly polohu zaměstnanců skladu. 

Systém by se spoléhal na radiové frekvence nebo ultrazvukové impulzy. Náramek by prozradil přesné pohyby rukou zaměstnance, například jestli dělník zvedne určitou položku a umístí ji, kam má. Amazon si od toho slibuje větší efektivitu práce, skladníci by s nimi byli prý mnohem rychlejší. Náramky by časem mohly jít také do volného prodeje.

Zařízení by bylo rovněž schopné vibrovat. A to například v případě, kdy člověk umisťuje zboží špatně, nebo když nedělá nic.

Zaměstnanci by tak od systému dostávali zpětnou vazbu. Vymoženost má mít například schopnost dovést pracovníky do sektoru, který právě potřebují.

Obchodní gigant žádal o dva patenty už v roce 2016 a žádosti byly poprvé zveřejněny v září, uděleny pak v úterý.

Jestli novinka přijde i do provozu, je zatím ve hvězdách. „Pokud bude tato myšlenka v budoucnu použita, tak velice zjednoduší práci,“ uvedla společnost. „Přesunutím vybavení na zápěstí bychom pracovníkům uvolnili ruce ze skenerů a oči z počítačových obrazovek,“ argumentovala firma tím, že by byli dělníci v práci pružnější.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

renataren ( 4. února 2018 18:54 )

Honem honem dělníku! Už ser.eš moc dlouho, h.ovno si utřeš za běhu!

illyria ( 4. února 2018 15:34 )

Jen vibrovat? se divím, že to nebude rovnou dávat elektrické rány...

sores ( 4. února 2018 11:44 )

A to platí i pro úředníky i na ministerstvu a všech kanceláří, nebo to jenom jako vše opět odnesou dělníci????

oxygene.p ( 4. února 2018 10:03 )

To je dobrý , jako zaměstnavatel by neměl platit peníze té žebrotě za to , že se půl směny profláká. Stačí se podívat , co za dementy jezdí do Dobrovíze. Berou tam celkem slušný peníze , ale když vidíte ty ksichty s oběma levýma rukama , tak extra výkon asi nepředvedou. Jak nad něma nestojí otrokář s bičem , už hned přemýšlí , jak by se někde zašili a co by kde ukradli.

1912 ( 4. února 2018 08:47 )

Ten Amozon sem neměli pouštět otrocké práce pro západní americké koncerny !Naše odbory jsou na h...o !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud