„Snoubenka prince Harryho poskvrní rodinu,“ tvrdí nacionalistka. UKIP jí pozastavil členství

Autor: jer, ČTK - 
14. ledna 2018
19:32

Britská nacionalistická a protievropská Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) pozastavila členství přítelkyni svého vůdce Henryho Boltona kvůli rasistickým výrokům na adresu snoubenky prince Harryho. Bolton se k záležitosti nechtěl vyjádřit, autorka hanobících výroků Jo Marneyová se omluvila a Paul Oakden z vedení strany na dotaz k Boltonově budoucnosti ve straně řekl, že Boltona čeká „těžké rozhodnutí“.

List Mail na své webové stránce zveřejnil vzkazy, které Marneyová rozesílala. Podle ní Harryho snoubenka Meghan Markleová „poskvrní“ královskou rodinu a má „maličký mozek“. Tvrdila také, že černoši jsou oškliví. Americká herečka Markleová je míšenka a Harry se s ní má oženit 19. května. „A pak budeme mít prvního muslimského ministra a po něm černošského krále. Toto je Spojené království, ne Amerika,“ napsala také Marneyová, která o sobě říká, že je herečka, modelka a novinářka specializovaná na hudební problematiku.

V prohlášení se sice omluvila, ale sdělila také, že její výroky jsou záměrně „zveličovány a vytrženy z kontextu“.

UKIP pod vedením svého původního vůdce Nigela Farage zmobilizovala voliče v referendu o vystoupení Británie z Evropské unie. Farage z čela strany odstoupil loni v červenci a Bolton je od té doby už třetím vůdcem. Tlaku na odstoupení čelil už v minulosti kvůli vztahu s Marneyovou, protože kvůli ní opustil manželku.

Oakden řekl, že se stranické vedení sejde příští víkend a probere s Boltonem jeho budoucnost.

Budoucí nevěsta prince Harryho: "Nenechala jsem ho domluvit!"

Video Budoucí nevěsta prince Harryho: "Nenechala jsem ho domluvit!" - @TheBritishMonarchy

Podle serveru Mailu Marneyová hanobící poznámky rozesílala tři týdny předtím, než navázala vztah s Boltonem. Když jí jeden z příjemců odepsal, že její názory jsou rasistické, odpověděla: „No a co.“ Nepřeje si prý, aby kulturní prostředí, v němž žije, zaplavili příslušníci jiných ras.

UKIP potvrdila, že Marneyové bylo členství pozastaveno, ale někteří členové si prý přejí, aby byla ze strany vyloučena.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

wilddog ( 14. ledna 2018 22:38 )

Je moc hezká, geneticky královské rodině může jedině pomoct.

kramora ( 14. ledna 2018 21:10 )

To bude parada az na svatbu prijede ta jeji cerna matinka s dredy, cerna jako bota, nasadi si bily klobouk a bude sedet vedle kralovny. Harry je padlej na hlavu, je tedy prisernej zrzek, ale takovouhle kr.avu si brat nemusel. Nojo, ale ma tu jeji zasuvku asi o 2 stupne teplejsi, jako cikanky. Cernosky a cikanky. To ho asi zaujalo.

teufel ( 14. ledna 2018 20:55 )

Tím, že si do královský rodiny natáhnou černou hubu.

balika ( 14. ledna 2018 20:47 )

Takhle bych to nenapsala, jak nacionalistka, ale faktem je, že Harry tak dlouho vybíral až si vybral starou vy-šu-kanou brécu.

rudyptak48 ( 14. ledna 2018 20:21 )

A čímpak tu královskou rodinu poskvrní? Snad ne tím, že vdá za toho rezavého kozla?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud