Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Vánoční trhy vyklidili kvůli bombě: Balíček měl asi sloužit k vydírání, říká policie

Autor: ČTK, bru - 
3. prosince 2017
16:08

Podezřelý balíček, který byl v pátek doručen do lékárny u postupimského vánočního trhu, zřejmě sloužil k vydírání zásilkové služby DHL. Dnes o tom podle agentury DPA informoval braniborský ministr vnitra Karl-Heinz Schröter.

U zařízení se nacházel vzkaz od vyděračů ve formě QR kódu. Ti se dožadovali částky ve výši milionů eur. V balíčku byly stovky hřebíků a dělbuch. Vyšetřování přes víkend ukázalo, že šlo o velice nebezpečné výbušné zařízení, které by mohlo lidem způsobit těžká poranění. Lékárník podle policie při otevírání balíčku slyšel syčení.

Video Evakuace na vánočních trzích v Postupimi. V neznámém balíčku byla bomba 

Podobná zásilka dorazila před časem do jistého internetového obchodu ve Frankfurtu nad Odrou a policie nevylučuje, že by se mohly objevit další balíčky. Upozorňuje proto lidi, aby si dávali pozor na podezřelé zásilky od neznámých odesílatelů, s pravopisnými chybami v adrese nebo takové, ze kterých by vyčnívaly dráty.

Policie předpokládá, že vyděrači pocházejí z oblasti Berlína nebo spolkové země Braniborska, jež hlavní město obklopuje.

Kvůli podezřelému balíčku doručenému do lékárny u vánočního trhu policie v pátek evakuovala tržiště i jeho okolí a zpřísnila bezpečnostní opatření. Zanedlouho uplyne rok od teroristického útoku v Berlíně, kdy islamista Anis Amri najel do lidí na vánočním trhu. Dvanáct z nich, včetně jedné Češky, tehdy zemřelo.

1912 ( 4. prosince 2017 04:57 )

v sobotu byli v Dráždanech klid ,připadali si spíše jako v Praze samí češi ale plno policistů a jistě v civilu ale ty betonové zábrany jsou k ničemu hlavně když jezdí auta kolem té tržnice co kdyby někdo něco vyhodil s jedoucího auta chtěla si vzít neprůstřelnou vestu i helmu ale pak s toho sešlo neštěstí se nevyhnete co vás má potkat to se i stane

prycsnima ( 3. prosince 2017 17:15 )

 Africkomuslimská Republika pravdu neřekne. Takové bomby sestrojují jenom slimáci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud