Střelba na škole v Kalifornii. Útočník zabil tři lidi, policisté jeho

Střelba na kalifornské škole si vyžádala nejméně čtyři mrtvé.
Autor: ČTK, kal, zst - 
14. 11. 2017
20:44

Nejméně čtyři mrtvé si v úterý vyžádala střelba v severní Kalifornii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Střílelo se údajně na pěti místech v okolí venkovské základní školy. Útočníka, který zabil nejméně tři osoby a rovněž jich několik zranil, policie zastřelila. Zda jsou mězi oběťmi i děti není zatím jasné, několik jich ale utrpělo zranění.

Incident se odehrál v obci Corning asi 190 kilometrů severně od Sacramenta. Místní televizní stanice oznámila, že několik školáků bylo letecky přepraveno k ošetření. Bilanci střelby, jejíž motivy nejsou zatím známy, policie dosud neuzavřela.

Phil Johnson, zástupce šerifa kalifornského okresu Tehama, novinářům řekl, že policisté identifikovali nejméně pět míst, odkud se střelba ozývala. Středem tohoto prostoru je základní škola v osadě Rancho Tehama, která leží nedaleko Corningu. „Několik výstřelů bylo zaznamenáno ve škole, předpokládaný útočník zemřel následkem policejní střelby,“ uvedl Johnson.

Podle agentury AP do školy docházejí žáci prvních pěti ročníků, součástí zařízení je i mateřská škola. Nikdo z dětí údajně nebyl usmrcen, ale „několik“ žáků bylo zraněno. Nemocnice v nedalekém Reddingu oznámila bez dalších podrobností hospitalizaci tří osob.

Daily Mirror píše o tom, že útočník měl na sobě zelené maskáče. Podle svědků padla asi stovka výstřelů poté, co nákladní auto projelo branou školy. Mezi zraněnými by měla být šestiletá dívka, kterou odvezl vrtulník záchranářů. Vyšetřovatelé ohledávají údajně celkem sedm míst činu. Kromě školy jde zřejmě i o domov pachatele, kde měla střelba začít.

Podle souseda útočník poslední dobou „vystřílel spoustu nábojů“. „Uvědomili jsme úřady, že je tenhle chlap šílený a že nám vyhrožoval a tak dále,“ vypověděl jedden ze sousedů.

Deník také cituje svědka Coye Ferreiru, který zrovna přivezl svou dceru do školy, když střelba začala. Myslel si, že slyší ohňostroj. Školní sekretářka v tu chvíli vyběhla ven a křičela na děti, ať utečou dovnitř, že někdo střílí, vypověděl muž, která sám asi se 14 dětmi utekl do budovy. Kulky létaly okny dovnitř a zasáhly jednoho chlapce do nohy a do hrudníku. Stejně tak jako další zraněný žák ale byli oba při vědomí. Z místa činu podle svědka utíkal muž mezi 30 a 40 lety.

Doporučujeme
1912 ( 15. listopadu 2017 06:48 )

zločinecká US demokracie v praxi i tak se chová po světě která přináší jen zlo , násilí ,vraždy,války ,drogy,nezaměstnanost,chudobu ,špehování,korupce,zlodějny at drancování nerostného bohatství jako je hlavně ROPA !!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa