Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Vlivný burzovní šéf končí. Měl zneužít důvěrná data ke svému obohacení

Šéf Deutsche Börse Carsten Kengeter
Šéf Deutsche Börse Carsten Kengeter  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, var - 
26. října 2017
20:15

Šéf německé burzovní společnosti Deutsche Börse Carsten Kengeter (50) na konci roku odstoupí. Firma to oznámila po mimořádném zasedání své dozorčí rady. Kengeter čelí vyšetřování kvůli podezření, že se dopustil takzvaného insider tradingu, tedy zneužití důvěrných informací za účelem vlastního obohacení.

Německé státní zastupitelství Kengetera vyšetřuje už devět měsíců. Jádro sporu se točí kolem fúze Deutsche Börse a Londýnské akciové burzy (LSE). Kengeter v prosinci 2015 nakoupil akcie Deutsche Börse za několik milionů eur, o dva měsíce později pak burza oznámila, že se hodlá spojit s LSE. To vedlo k růstu ceny jejich akcií.

Vyšetřovatelé se domnívají, že Kengeter akcie nakoupil s vědomím, že po oznámení fúze jejich cena vzroste. Plánované spojení s LSE byl jeho projekt, nakonec jej ale zablokovala Evropská komise. Kengeter odmítá, že zneužil důvěrné informace.

Kengeter měl ve funkci setrvat do března příštího roku. Jméno jeho nástupce zatím nebylo oznámeno.

Deutsche Börse chtěla těžit z příležitostí, které se naskýtají kvůli plánovanému odchodu Británie z Evropské unie. Kengeterova rezignace jí ale tyto přípravy zkomplikuje, poznamenala agentura Reuters.

Video  Barbora H. odešla od soudu s osmiletým trestem za podvod. Na místě se odvolala  - Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud