Ivana naštvala Melanii: „První dáma jsem já,“ smála se v televizi Trumpova exmanželka

Autor: simao, ČTK - 
9. října 2017
23:11

Československá rodačka a někdejší manželka současné americké hlavy státu Donalda Trumpa Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, se v dnešním pořadu Dobré ráno, Ameriko stanice ABC žertem označila za faktickou první dámu, neboť byla Trumpovou první ženou. Současné prezidentově manželce Melanii Trumpové ale byla taková slova očividně nepříjemná…

Současná manželka Donalda Trumpa Melania prostřednictvím mluvčí své předchůdkyni vzkázala, aby skončila s prospěchářskými projevy. Ivana Trumpová totiž v posledních dnech poskytla několik rozhovorů, aby podpořila úterní vydání svých pamětí s názvem Raising Trump (volně přeloženo jako Trumpovská výchova).

„Mám přímý telefon do Bílého domu, ale nechci mu volat, protože je tam Melania a opravdu nechci vyvolávat nějakou žárlivost nebo něco takového, protože jsem v podstatě Trumpova první žena. Jsem první dáma,“ řekla se smíchem Ivana Trumpová o svém kontaktu s bývalým manželem. Dodala, že spolu hovoří zhruba jednou za dva týdny.

Taková slova ale nebyla Trumpově současné manželce Melanii po chuti a přes svou mluvčí Stephanie Grishamovou vydala prohlášení, ve kterém se ohradila proti tomu, jakým způsobem na sebe Ivana poutá pozornost. „Paní (Melania) Trumpová činí z Bílého domu domov pro (syna) Barrona a prezidenta. Zamilovala si žít ve Washingtonu a je poctěna rolí první dámy Spojených států. Zamýšlí využít svůj titul a roli k tomu, aby pomáhala dětem a ne aby prodávala knihy,“ uvedla Grishamová.

Ivana Trump v PrazeIvana Trump v Praze | Foto Blesk – M. Pátek, P. Machan, M. Hykl

Mluvčí dodala, že prohlášení Trumpovy exmanželky mají za cíl jen vyvolávat pozornost a prospěchářský humbuk. Televize CNN poznamenala, že prohlášení první dámy bylo zformulováno ostře. Agentura Reuters se zase zamyslela nad tím, zda prezident o půtce mezi Ivanou a Melanií ví, neboť dnešek strávil na golfu s republikánským senátorem Lindseym Grahamem.

Osmašedesátiletá Trumpová má s bývalým manželem tři děti – Donalda mladšího, Ivanku a Erika. Také její děti se na tvorbě pamětí podílely, neboť napsaly některé části knihy. Za Trumpa byla rodačka ze Zlína provdaná od roku 1977 do roku 1992, po rozvodu se pak realitní magnát oženil s Marlou Maplesovou, ale i tento sňatek po šesti letech skončil. S Melanií je Trump ženatý od roku 2005.

Melanie Trumpová přednesla řeč o kyberšikaně.Melanie Trumpová přednesla řeč o kyberšikaně. | Profimedia.cz

1912 ( 11. října 2017 05:02 )

Ivano ztrácíš mozek z těch plastik

marlen52 ( 10. října 2017 15:44 )

ani první ani dáma

mislivec ( 10. října 2017 09:46 )

Strašlivá kreatura. Že se nestydí vylízt na ulici...

skp705 ( 10. října 2017 01:26 )

Melanie je prvni dama a stara Zelnickova blije ty svoje rozumy otresnou Anglictinou. Clovek by si myslel, ze po tolika letech v USA by mohla mluvit bez toho strasliveho prizvuku. Cloveku to trha usi.

sorbonka ( 9. října 2017 23:36 )

Oni ji snad na vycpávání zvadlého ksichtu používají její mozek. Ivanka si moc fandí. Kdo byla první žena Donalda, si ani on nepamatuje. Určitě nečekal na zázrak z Československa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud