KLDR je skutečnou hrozbou pro celý svět. Ve vývoji zbraní masivně pokročila, varuje expert

Autor: ČTK - 
29. 9. 2017
06:51

Šestý jaderný test, který 3. září vykonala Severní Korea, nasvědčuje tomu, že země udělala velký pokrok na cestě k vývoji zbraní, jež představují riziko pro celý svět. Při své páteční návštěvě jihokorejského Soulu to řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Jukija Amano. Informovala o tom agentura Reuters.

Poslední jaderný test KLDR zvýšil napětí na Korejském poloostrově a následně OSN uvalila na Severní Koreu nové, přísnější sankce.

„Při posledním jaderném testu bylo uvolněno více energie než při předchozím testování, což znamená, že KLDR udělala velmi rychlý pokrok,“ řekl Amano a dodal, že jde o „novou a globální hrozbu“.

Video KLDR otestovala novou mezikontinentální střelu, Američané s Jihokorejci odpověděli vystřelením svých raket. - Reuters
720p 360p

Amano rovněž řekl, že MAAE v současné chvíli není schopna potvrdit pravdivost tvrzení Pchjongjangu, že šlo o testování vodíkové bomby. „Nejdůležitější teď je, aby se mezinárodní komunita sjednotila,“ řekl.

K rostoucímu napětí v poslední době také přispělo, že KLDR podnikla dva další testy mezikontinentálních balistických střel, navzdory kritice mezinárodní komunity.

Jižní Korea ve čtvrtek oznámila, že očekává další provokace ze strany KLDR, jelikož se blíží výročí vzniku severokorejské komunistické strany a konání sjezdu čínské komunistické strany.

Nadávky, které si v posledních dnech vyměňovali prezident USA Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un, situaci ještě zhoršily. Členové mezinárodního společenství USA a KLDR vyzvali, aby spor vyřešily diplomaticky a aby Pchjongjang přestal se zbrojením.

Peking, který je nejbližším diplomatickým a obchodním spojencem KLDR, v reakci na neutuchající jaderné a raketové testy Severní Koreje přijímá vůči Pchjongjangu stále přísnější sankce. Představitel amerického ministerstva zahraničí vyzval Kongres Spojených států, aby nespěchal s uvalením nových sankcí na KLDR s tím, že je nutné počkat na výsledky nejnovějších čínských sankcí.

Doporučujeme
katkom ( 30. září 2017 16:59 )

Moc si přeju aby ti amíci tu retardovanou komunistickou verbež vyhladili z povrchu zemského!

snehulak ( 29. září 2017 14:35 )

Nojo, to bude pro nás hrůza, až USA napadnou Koreu.

gabreta ( 29. září 2017 12:07 )

Stačí si projít seznam zemí, které měli nerostné bohatství nebo strategický význam a naopak neměly jadernou zbraň. Všude jsou nalezlí Amíci a plundrujou ekonomiky a státní zřízení! Tak že, kdo je hrozbou pro celý svět, si každej může odpovědět sám!!

balika ( 29. září 2017 08:46 )

Skutečnou hrozbou pro celý svět jsou Spojené státy teroristické (USA).

kalina107 ( 29. září 2017 07:50 )

Největší hrozbou pro svět je USA a EU . Napětí na Korejském poloostrově se možno zbavit snadno a rychle . USA odtáhnou domů , přestanou provokovat a je po problému .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa