Na Kypr připlulo přes 300 uprchlíků. Jdeme do Německa a Skandinávie, řekli policii

Migrační krize ve Středozemním moři pokračuje, k italským břehům míří další a další migranti.
Autor: bru/ČTK - 
10. září 2017
10:45

Kyperská policie zatkla 36letého muže, který podle ní kormidloval jeden ze dvou člunů, na nichž připlulo na severozápadní pobřeží ostrova 305 syrských uprchlíků. Informovala o tom dnes agentura AP.

V noci na dnešek připlulo na Kypr ve dvou člunech 202 mužů, 30 žen a 73 dětí. Mluvčí policie to označil za nejvyšší počet uprchlíků, jaký na Kypr dorazil za jediný den. Dodal, že vypluli v sobotu z jihoturecké provincie Mersin.

Video  Drsný střet policie a uprchlíků v Římě: Létalo kamení, policie nasadila vodní děla  - Reuters

Syrští uprchlíci policii sdělili, že za cestu každý z nich zaplatil 2000 dolarů (43.400 Kč). Někteří z nich, jejichž příbuzní už jsou na Kypru, chtějí na ostrově zůstat. Další se chtějí vydat do Německa a do skandinávských zemí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

montevideo ( 11. září 2017 17:27 )

Ať si je Němci nechají. Ti vítači by si je mohli vzít domů.

pupak ( 10. září 2017 21:11 )

Bingo. Přistěhují si rodinu. Ti už přijedou legálně. A manželky bratrů si budou chtít přistěhovat svojí rodinu.... Řetězová reakce.

pupak ( 10. září 2017 20:13 )

Problém je, že se kříží mezi sebou v rámci rodiny. Cikáni i tihle.

pupak ( 10. září 2017 19:46 )

Německo, Skandinávie? Měli jít ke dnu, jenže obrana vnější hranice Schengenu nefunguje. Možná vám bude můj příspěvek připadat necitlivý, že jde o životy "uprchlíků", ale nemají v EU co dělat a Schengen byl založen na tom, že bude zabezpečena ochrana vnějších hranic. A to není! Vzpomene si ještě někdo, jak do ČR přijížděly komise kontrolovat zabezpečení hranice schengenského prostoru (naštěstí jen mezinárodní letiště, Slováci si kvůli hranici s Ukrajinou "užili"víc)? Ti důležití panáci z Řecka, Itálie, nás tehdá cvičili.... A sami si hranice nehlídají, jen by nám cpali nezvané mloky, kteří k nim připluli. Kypr vstupoval do Schengenu s námi, ale jde italskou a Řeckou cestou. Mloky nepotápí!!!

montevideo ( 10. září 2017 19:33 )

Až celou Evropu vydrancují, kdo je bude dál živit? Potáhnou dál na Amíky?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud