Dcera českého vědce se navezla do švédské poslankyně, kvůli sexu je zle

Autor: pet, ČTK - 
16. 8. 2017
15:20

Poslankyně švédské Levicové strany Rossana Dinamarcaová podala trestní oznámení na spisovatelku a novinářku českého původu Kateřinu Janouchovou. Stalo se tak poté, co Janouchová v uplynulých dnech zveřejnila na Twitteru ponižující komentáře na adresu švédské političky a také jednu fotografii Dinamarcaové v bikinách. Informoval o tom švédský list Göteborgs-Posten a další švédská média. Janouchová žije a publikuje ve Švédsku. 

První příspěvek na adresu Dinamarcaové, která se narodila v Chile, umístila Janouchová na Twitter v pátek. Upozornila na to, že se levicová politička zúčastnila demonstrace mladých Afghánců, kterým hrozí, že budou ze Švédska posláni zpět do vlasti. A připojila komentář, který naznačoval, že Dinamarcaová přišla na akci s vidinou seznámení se s některým z mladých mužů.

„Schody jsou efektivnější než (seznamovací sociální síť) Tinder,“ napsala Janouchová pod snímek Dinamarcaové, která sedí na demonstraci v kraťasech na schodech.

„Problém není ta fotografie, ale to, jak ji použila. Sexualizuje mě a text naznačuje, že jsem na demonstraci byla proto, abych vyhledávala sexuální kontakty,“ uvedla Dinamarcaová.

Politička sedí na schodech.Politička sedí na schodech. | Facebook

Janouchová později příspěvek odstranila a omluvila se s tím, že to byl nemístný vtip. Dinamarcaová se ale již mezitím stala na internetu terčem řady rasistických a sexistických poznámek.

Janouchová přišla o výdělek

V pondělí pak Janouchová publikovala na internetu nový snímek Dinamarcaové, na němž je politička na pláži oblečená pouze v bílém tričku a bikinách. Fotografie se v médiích objevila poprvé v roce 2015, kdy stránky Nyheter24 Dinamarcaovou označily za „nejsvůdnější švédskou političku“. Janouchová k fotografii napsala, že nechápe, proč Dinamarcaové vadí, že je sexualizována.

Kvůli jejím příspěvkům přerušila s Janouchovou spolupráci trajektová společnost Viking Line. Janouchová působila jako poradkyně firmy při předcházení sexuálním útokům na palubě lodí.

Janouchová je dcera jaderného fyzika a zakladatele Nadace Charty 77 Františka Janoucha, ve Stockholmu žije od svých deseti let, kdy se zde v roce 1974 usadil její otec po vypovězení z Československa. Je autorkou literatury se sexuologickou tematikou, jako novinářka pracovala pro řadu švédských tiskovin.

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Bystrozraky ( 17. srpna 2017 23:10 )

Janouchové nevěřím nic, ani nos mezi očima. Je to zvrhlá rádoby umělkyně. Nevím kde se vzal na jejich jiných fotografiích na jejím krku křesťanský křížek? Žádnou křesťankou není. Faleš, peníze a zase faleš. Poblblé Švédsko.

vigela ( 16. srpna 2017 19:14 )

Paní Janouchové fandím. A její knihy se mi líbí.

amaea ( 16. srpna 2017 18:43 )

Janouchová na Hrad! Okamžitě! Na Švédsko se Katko vykašli. Je jenom otázka času, kdy Tě Afgánci oprcají na ulici ...

smeagol ( 16. srpna 2017 17:57 )

Je tedy fakt, ze ma pani poslankyne posez damy. A dceri vedce tleskam za odvahu. Prohlasit tohle ve Svedsku se rovna sebevrazde, hon na carodejnice muze zacit.

oxygene.p ( 16. srpna 2017 17:36 )

Vzdyt by byla ráda , kdyby ji nějaký migrant op.r.cal. Držela by ji fena. Podle ksichtu k těm migrantům nemá daleko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa