Otrávená vejce z Nizozemí se objevila i na Slovensku. Obsahují toxickou látku

Autor: ČTK - 
9. srpna 2017
21:04

Kontaminovaná vejce z Nizozemska se objevila i na Slovensku, informoval ve středu server listu Denník N. Čtyřiadvacet balení vajec s nebezpečnou látkou fipronil našli inspektoři ve velkoskladě ve Vrbovém na západě země. Dostala se tam z Rakouska.

Sklad sloužil pro místní gastronomická zařízení. Inspektoři v něm nyní kontrolují proces stahování vajec. Zároveň prověřují distribuční seznam, aby zjistili, do kterých provozů byla vejce dodána.

Video Kontaminovaná vejce našli inspektoři na západě Slovenska - Joj

Uvařená a oloupaná vejce se na Slovensko dostala z Nizozemska přes Rakousko a Německo, uvedla státní veterinární a potravinová správa. Také rakouský dodavatel už začal se stahováním.

Toxický fipronil představuje riziko pro játra a ledviny. Látka byla v několika evropských zemích objevena u milionů nizozemských vajec kontaminovaných insekticidem.

Německo, Belgie a Nizozemsko už stáhly z prodeje miliony nizozemských vajec. V Nizozemsku a Belgii úřady přistoupily i k zavírání chovů. Česká republika kvůli skandálu zavedla namátkové kontroly.

Nezadat ( 9. srpna 2017 21:38 )

Jak dlouho nám ministr zemědělství bude ještě lhát,že jsme výjimka???Není náhodou z KDU-čsl? Jen ti zmr-di jsou tak prolhaní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud