Letadlo z Egypta tvrdě dopadlo na ranvej: Na lidi se sesypaly kufry, panika a kouř

Autor: ČTK, Mii - 
3. 8. 2017
12:10

Cestující z egyptské Hurghady zažili ve středu ve slovenském Sliači přistání, na které dlouho nezapomenou. Letoun soukromé společnosti AMC Airlines jel moc rychle, tvrdě dopadl na zem a celý se roztřásl. Na lidi začaly padat věci. Nikomu se nic nestalo. Informují o tom ve slovenské weby.

Mluvčí ministerstva vnitra Danka Capáková podle informací slovenských médií k události sdělila, že při přistání letadla zasahovala kvůli jeho problémům s podvozkem vojenská hasičská jednotka.

„Přistávalo letadlo společnosti AMC Airlines. Při přistání mělo nespecifikované problémy. Po zastavení zůstalo na přistávací dráze. Zabezpečili jsme letadlo a odvoz 113 pasažérů do příletové haly,“ citoval server cas.sk ředitele letiště ve Sliači Rolanda Schallera.

Ředitel přitom zdůraznil, že nikdo nebyl zraněn. Podle cas.sk nicméně musela záchranka přece jen zasahovat, a to kvůli jedné egyptské letušce, která zkolabovala.

Svědek: Letadlo bylo nakloněné a kouřilo se z něho

Podle svědectví cestujících propukl při přistání na palubě chaos. Když se letoun konečně zastavil, začali ho okamžitě hasit hasiči.

„Dosedlo prudce na zem, následně vyskočilo do výšky a začalo sebou házet. Pootvíraly se příruční skříňky. Vypadly i dýchací masky. Věci padaly lidem na hlavy, na palubě byla neskutečná panika. Pilot prudce brzdil, ale letadlo nezastavovalo. Bylo nakloněné a kouřilo se z něho. Nakonec zastavilo na konci dráhy. Nevím, jestli praskly pneumatiky, nebo se zasekla kola. Zřejmě hořel i motor, protože přijeli hasiči a hasili ho pěnou,“ vylíčil dramatické chvíle jeden z cestujících vracející se z dovolené.

Situace ale nebyla tak špatná, jako když letadlo muselo přistát na silnici:

Video Letadlo mělo technické potíže, pilot s ním dokázal přistát na dálnici mezi auty - youtube.com/ Thomas Lupski
720p 360p

Doporučujeme
mislivec ( 3. srpna 2017 15:08 )

 Egipt je po všech stránkách terno! A kdo nebil aspoň 5x v Egyptě, není čech, škyt, škyt, škit

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa